NetAnttilan mokailut

Тема в разделе "Kauppapaikoista", создана пользователем Nixon777, 15 окт 2002.

  1. PeeVee79

    PeeVee79 Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    12 окт 2005
    Сообщения:
    1.049
    Симпатии:
    20
    Uudet sivuthan on ihan penaalista. Aiemmin sai tuotteita heitettyä suoraan selaimen välilehdille hiiren rullaa klikkaamalla. Nyt pitää ensin painaa pikakatselua, josta tuotteen saa vasta klikattua välilehdelle. Eihän toi nyt kamala urakka ole, mutta miten voi olla, että uudistukset yleensä aina vie käytettävyyttä huonompaan suuntaan?
     
  2. mopsi

    mopsi Vakiokasvo

    Регистрация:
    8 ноя 2012
    Сообщения:
    634
    Симпатии:
    47
    Kategorioita ja niiden alakategorioita / tuotteita pystyi ennen hakemaan ja selaamaan monipuolisemmin - tässä mielestäni selkein epäkohta.
     
  3. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Регистрация:
    5 апр 2003
    Сообщения:
    642
    Симпатии:
    27
    Onkos kellään viimeaikoina onnistunut tuolta enää laskulle tilaaminen? Minulta onnistui vielä muutama viikko sitten, mutta nyt tämän uuden varastontyhjennyksen myötä ei. Maksuvaihtoehdoissa on vaan harmaana tuo lasku kohta.
     
  4. Juke85

    Juke85 Tunnettu käyttäjä

    Регистрация:
    19 янв 2008
    Сообщения:
    291
    Симпатии:
    4
    Itsellä ainakin onnistui viime viikolla sekä netanttilasta ja kodin1:stä.
     
  5. -Tinke-

    -Tinke- Tunnettu käyttäjä

    Регистрация:
    8 апр 2004
    Сообщения:
    377
    Симпатии:
    0
    Juuri äskön tilasin Titanic BD boxin laskulla. Onnistui ilman ongelmia.
     
  6. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Регистрация:
    5 апр 2003
    Сообщения:
    642
    Симпатии:
    27
    Ok, kiitos. Mitähän heillä on sitten minua vastaan.
     
  7. Streami

    Streami Vakiokasvo

    Регистрация:
    6 янв 2004
    Сообщения:
    800
    Симпатии:
    3
    Luottokielto?
     
  8. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Регистрация:
    5 апр 2003
    Сообщения:
    642
    Симпатии:
    27
    Korjasivat tänään asian kun soitin asiakaspalveluun. En saanut heiltä oikein mitään vastausta kun kysyin syytä tuohon tapaukseen.
     
  9. Snpp

    Snpp Ehkä se on pora. Tukijoukot

    Регистрация:
    29 мар 2001
    Сообщения:
    961
    Симпатии:
    3
    No voi nyt... Ensimmäinen ja viimeinen kerta, kun yritin tuolta jotain tilata.

    Menin tilaamaan Bond-boksia (BD), kun oli hyvä tarjous. Siinä kohtaa kun piti maksaa, Luottokunnan sivu ei vastannut. Netanttilassa kuitenkin tilaus näkyi ihan valmiin näköisenä, oli tilausnumerot, toimitusajat ja maksutapa luottokortti. Ei missään mitään mainintaa tyyliin "maksu suorittamatta, maksa tästä". No, ajattelin, että voin varmaan sitten maksaa noutaessani Anttilasta tai saan jonkun meilin, jossa ohjeet maksamiseen.

    Mitään ei kuitenkaan tapahtunut viikkoon, tilaus edelleen omissa tilauksissani, päätin soittaa aspaan. Siellä ei osattu sanoa asiaan yhtään mitään, muuta kuin "tilaa uudelleen". Se vain oli hiukan hankalaa, kun tällä välin tuote loppunut. Laitoin purnausta asiasta aspaan s-postilla. Ei vastausta, mutta tuo haamutilaus oli poistettu.

    Onneksi sain tuon nyt hankittua kivijalkakaupasta samaan hintaan. Muuten olisin vielä pottuuntuneempi. Mutta eipä ollut luottamusta herättävä tämä asiointi, jos verkkokaupan tekninen toteutus on noin epämääräinen ja asiakaspalvelun taso tuota luokkaa.