NetAnttilan mokailut

En tråd i 'Kauppapaikoista' startet av Nixon777, 15 Okt 2002.

  1. PeeVee79

    PeeVee79 Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    12 Okt 2005
    Innlegg:
    1.049
    Liker mottatt:
    20
    Uudet sivuthan on ihan penaalista. Aiemmin sai tuotteita heitettyä suoraan selaimen välilehdille hiiren rullaa klikkaamalla. Nyt pitää ensin painaa pikakatselua, josta tuotteen saa vasta klikattua välilehdelle. Eihän toi nyt kamala urakka ole, mutta miten voi olla, että uudistukset yleensä aina vie käytettävyyttä huonompaan suuntaan?
     
  2. mopsi

    mopsi Vakiokasvo

    Reg.:
    8 Nov 2012
    Innlegg:
    634
    Liker mottatt:
    47
    Kategorioita ja niiden alakategorioita / tuotteita pystyi ennen hakemaan ja selaamaan monipuolisemmin - tässä mielestäni selkein epäkohta.
     
  3. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Reg.:
    5 Apr 2003
    Innlegg:
    642
    Liker mottatt:
    27
    Onkos kellään viimeaikoina onnistunut tuolta enää laskulle tilaaminen? Minulta onnistui vielä muutama viikko sitten, mutta nyt tämän uuden varastontyhjennyksen myötä ei. Maksuvaihtoehdoissa on vaan harmaana tuo lasku kohta.
     
  4. Juke85

    Juke85 Tunnettu käyttäjä

    Reg.:
    19 Jan 2008
    Innlegg:
    291
    Liker mottatt:
    4
    Itsellä ainakin onnistui viime viikolla sekä netanttilasta ja kodin1:stä.
     
  5. -Tinke-

    -Tinke- Tunnettu käyttäjä

    Reg.:
    8 Apr 2004
    Innlegg:
    377
    Liker mottatt:
    0
    Juuri äskön tilasin Titanic BD boxin laskulla. Onnistui ilman ongelmia.
     
  6. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Reg.:
    5 Apr 2003
    Innlegg:
    642
    Liker mottatt:
    27
    Ok, kiitos. Mitähän heillä on sitten minua vastaan.
     
  7. Streami

    Streami Vakiokasvo

    Reg.:
    6 Jan 2004
    Innlegg:
    800
    Liker mottatt:
    3
    Luottokielto?
     
  8. VeZius

    VeZius Vakiokasvo

    Reg.:
    5 Apr 2003
    Innlegg:
    642
    Liker mottatt:
    27
    Korjasivat tänään asian kun soitin asiakaspalveluun. En saanut heiltä oikein mitään vastausta kun kysyin syytä tuohon tapaukseen.
     
  9. Snpp

    Snpp Ehkä se on pora.
    Tukijoukot

    Reg.:
    29 Mar 2001
    Innlegg:
    961
    Liker mottatt:
    3
    No voi nyt... Ensimmäinen ja viimeinen kerta, kun yritin tuolta jotain tilata.

    Menin tilaamaan Bond-boksia (BD), kun oli hyvä tarjous. Siinä kohtaa kun piti maksaa, Luottokunnan sivu ei vastannut. Netanttilassa kuitenkin tilaus näkyi ihan valmiin näköisenä, oli tilausnumerot, toimitusajat ja maksutapa luottokortti. Ei missään mitään mainintaa tyyliin "maksu suorittamatta, maksa tästä". No, ajattelin, että voin varmaan sitten maksaa noutaessani Anttilasta tai saan jonkun meilin, jossa ohjeet maksamiseen.

    Mitään ei kuitenkaan tapahtunut viikkoon, tilaus edelleen omissa tilauksissani, päätin soittaa aspaan. Siellä ei osattu sanoa asiaan yhtään mitään, muuta kuin "tilaa uudelleen". Se vain oli hiukan hankalaa, kun tällä välin tuote loppunut. Laitoin purnausta asiasta aspaan s-postilla. Ei vastausta, mutta tuo haamutilaus oli poistettu.

    Onneksi sain tuon nyt hankittua kivijalkakaupasta samaan hintaan. Muuten olisin vielä pottuuntuneempi. Mutta eipä ollut luottamusta herättävä tämä asiointi, jos verkkokaupan tekninen toteutus on noin epämääräinen ja asiakaspalvelun taso tuota luokkaa.