Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Tallentava digiboksin tiedostot tietokoneelle?

Discussion in 'Digi-TV' started by ek1, May 11, 2011.

  1. ek1

    ek1 Guest Guest

    Joined:
    Feb 22, 2007
    Messages:
    8
    Likes Received:
    0
    Onko olemassa tallentava digiboksi, jolla saadaan tallentavia tiedostoja siirretty tietokoneelle joko USB portin kautta tai verkon (Wifi) kautta?
    Laite pitäisi olla mielummin pelkästään digiboksi.
     
  2. Ari

    Ari Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Jun 25, 2000
    Messages:
    3,320
    Likes Received:
    4
    Ainakin Topfieldin monilla malleilla onnistuu, kuten TF500:lla USB:n kautta ja TF600:lla USB:n lisäksi myös WiFi:n kautta. Myös monissa muun merkkisissäkin laitteissa on mahdollista.

    Tallenteet ovat sellaisenaan katsottavissa PC:llä VLC media player-ohjelmalla tai niitä voi myös leikata ja editoida monilla videoeditointiohjelmilla.

    Laitteet ovat pelkästään digibokseja, samassa laitteessa ei siis ole esimerkiksi kahvinkeitintä tai leivänpaahdinta. En ihan ymmärtänyt kysymystä, mutta siis niissä ei ole dvd-soittimia tai vahvistimia samassa, jos sitä tarkoitettiin.