Mietin tuossa aikoinaan neloskauden (siis eikös nyt tule vitoskautta?) nelosella alkaessa että mikäköhän kausi tämä nyt on, ja jostain syystä päädyin päätelmään että kolmoskauden uusintojahan tässä menee. Johtopäätös: joko nelonen kädetti mainostamisen ja uusintojen sekä uusien jaksojen jaksotuksen, tai sitten itse kädetin kaiken muun mahdollisen. Tästä syystä jäi neloskaudesta suurin osa katsomatta, mutta mitä nyt tätä vitoskautta olen älynnyt ihan alusta asti katsoa niin ei voi kun kehua. Loistavaa kamaa jälleen kerran. Pitänee hommata levyllä kaudet ja katsoa sitten ihan ajatuksella uudestaan alusta asti.
No oli kieltämättä ihan kiva ukotus tuossa jaksossa, että olivatkin pojat tietoisia mikrofonista. Siltikään en yhdy täysiä hurraa huutoihin tästä kaudesta, joskin epäilen syyksi nelosen todella pitkää taukoa kausien välillä. Ei mitään muistikuvaa esim. koko Tretjakista, johon nyt viitattiin.
On tämä aika ässä. Moneen lupaavaan sarjaan menee kiinnostus suunnilleen jaksossa 4, mutta tämä vain parantaa kuin sika juoksuaan. Mackey on tainnut saada Kavanaugh'ista arvoisensa vastuksen.
No digiboksi meni huoltoon ja jakson missasin, oisko mitään tai ketään kivaa joka tiivistäisi jakson tapahtumat?
Mitä eilisessä jaksossa tapahtui sen jälkeen kun Vic meni lopussa Acevedan luo ja Vic sanoi tyyliin: "Jos haluat joskus pormestarin laatan pöydällesi, niin pidetään huolta että sinä, minä ja tiimini ovat viimeisinä pystyssä"? Tuon jälkeen tallennus loppui, kun en ollun muistanut lisätä perään sitä 5min. Tuskin mitään oleellista, mutta olisi kiva kuulla jos jotain jäi näkemättä.
Aceveda nyökkäsi hyväksyvästi ja kysyi mikä on Vicin suunnitelma, jonka jälkeen tuli lopputekstit. Et menettänyt kuin parisen sekuntia itse ohjelmaa. Kannattaa aina laittaa muutama minuutti häntää noihin digiboksin tallennuksiin, varsinkin MTV:n ja Nelosen kanavilla.
Kiitos vastauksestasi. Yleensä noin teenkin, mutta nyt jostain kumman syystä en lisännyt. No, muistaapahan taas seuraavalla kerralla
Joo, sama homma kävi tallennuksessa myös täällä. Meinasin jo kysyä lopun tapahtumia mutta onneksi täältä löytyi jo vastaus. Pirun kova sarja ja jännäksi menee, ei voi mitään. Tuntuu että paranee vaan kausi kauden jälkeen.
Sarja sen kuin paranee aina vaan. Spoiler "...youre ex-wifes pussy tastes like sweet butter". :thumbsup: Onneksi nelonen jatkaa sarjan lähetystä sen siirtyessä kohta kuudennelle tuotantokaudelle.
Taitaa olla jotain virusta liikkeellä,iteltänikin jäi loppu puuttumaan vaikka laitoin 1min. loppuun lisää.Näköjään ei jääny puuttumaan kuin nyökkäys ja lopputekstit. On se muuten kumma ettei näin digi ja muutenkin nykyaikana saada ajastuksia toimimaan.On se kumma jos ohjelma on merkitty loppumaan esim.klo.21:00,niin jos laitan ajstukselle niin nauhotus loppuu aina ennen kuin ohjelma loppuu.Kuiteskin ohjelma loppuu aina n.5min ennen virallista loppumisaikaansa.Aina pitää perkele laittaa jotain lisäminuutteja,on tää perkele yhtä pelleilyä:grr:
Erittäin hyvin sanottu. Kyllä se sapettaa että aina pitää laittaa lisäaikaa nauhotukseen, sitten kun joskus unohtaa niin taatusti loppu jää näkemättä.
Itselle iskenyt väsymys tuohon Vicin tiimin ahdinkoon ja jakson loppu olikin jo melkoista "niinpä tietysti, koskaan tästä ei valmista tule!" fiilistä. Sentään Claudetten ylennys tuo lisää väriä sarjaan. Katsoo nyt miten Dutch tähän suhtautuu.
Mitä helevettiläistä, eihän noin saa tehdä! Vähintään vuoden ja mielummin puolentoista vuoden tauko tuohon väliin, muuten ei pääse unohtamaan edellisen tuotantokauden tapahtumia. Nyt valituksia Neloselle ja äkkiä :grr:
Heh :hitme: Ensi jakso onkin sitten kauden 5 viimeinen, hienoa jos Nelonen jatkaa 6 kauden suoraan tähän perään ja loppuun asti :thumbsup:
No toivottavasti ne jättävät tuon 6 kauden esittämisen kesken ja jatkavat sitä sitten ilman uusintoja joskus vuoden kahden päästä.
Meinasinkin kysäistä vorkkikselta, mistä hän löysi tiedon tuosta kuudennen tuotantokauden näyttämisestä, mutta osasinpa löytää itsekin. Yhdeksälle jaksolle jo lähetysajatkin laitettu. Nooh, jospa ne panttaavat Taisteluplaneetta Galacticaa vielä pidemmälle hamaan tulevaisuuteen, saa rauhassa unohtaa sen tapahtumia...
Onko jollain tietoja Canlin aikatauluista? En kyllä taas muista, että ollaanko siellä 6 kaudessa vai onko 7 jo alkamassa?