Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Panasonic TX-P46ST32Y televisiossa ei näy läheskään kaikki kanavat

Discussion in 'Televisiot' started by aarno2815, Sep 2, 2013.

  1. aarno2815

    aarno2815 Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Mar 3, 2001
    Messages:
    4,712
    Likes Received:
    151
    Onko muilla tuota telkkaria? Suurin osa kanavista katosi, enkä saa kanavahaullakaan niitä takaisin. Luulen, että katoaminen tapahtui Harmony touchin virhenäppäilyn vuoksi-tuohan on luotu virhenäppäilyihin, kaukon omistavat tietävät kyllä.
    Tosiaankin maksuttomista kanavista näkyy vain neljä. Maksullisiakaan ei näy kuin 6. Kuka kekkaisi, miten saa kaikki kanavat näkyviin?
     
  2. Sherukka

    Sherukka Vakiokasvo

    Joined:
    May 17, 2005
    Messages:
    1,063
    Likes Received:
    0
    Katso ettei sinulla ole kanavien suosikkilista tms. lista mennyt vahingossa päälle? Ohjekirjasta varmaan löydät miten tuo vaihdetaan mutta voinee olla että menee siten että valitset i-näppäimen (info) ja sitten sinisellä valitaan lista?
     
  3. aarno2815

    aarno2815 Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Mar 3, 2001
    Messages:
    4,712
    Likes Received:
    151
    Tsekkasin taas kerran tuonkin asian. Olen usean kerran päivittänyt kanavaluettelonkin. Yritin taas ja ihme ja kumma nyt se päivittyi!
    Missä lie ollut bitti poikittain, muttanyt onneksi toimii kanavat taas. Tuossa Harmony Logic Touch'issa edelleenkin tulee virhepainalluksia helposti ja sitten saa selvitellä outoja ongelmia.
    Ja kaukossa on vielä pahasti ohjelmointi kesken...
    Ei tee heti mieli tehdä isoa laitepäivitystä nykylaitteisiin.
    Jotain positiivistakin on sentään tapahtunut, Pleikkari 3 rupesi toimimaan viimeisen päivityksen jälkeen. Aiemmin se sammui aina 15 minuutin käytön jälkeen, mutta ei enää!
    Tullut hankittua korvaavia laitteita tuon Pleikkarin tilalle, no onpahan varalla sitten, jos joku kosahtaa.
     
  4. failure

    failure Tuttu kasvo

    Joined:
    May 9, 2006
    Messages:
    465
    Likes Received:
    0
    Katso viritys valikosta kadonneiden kanavien signaalin taso ja laatu. Itsellä oli antennikaapelissa hieman hapettumaa katolla ja kas ylempien taajuuksien muxi ei tullut kunolla läpi. Teki juuri tuota samaa. No nythän en tiedä tietenkään sinun antennisysteemiäsi mikä se on.
     
  5. aarno2815

    aarno2815 Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Mar 3, 2001
    Messages:
    4,712
    Likes Received:
    151
    Yhtiö on 25v. vanha, joten tuo saattaa olla juuri noin. Täytyypä ottaa puheeksi hallituksen kanssa. En ole törmännyt aiemmin tuollaiseen ongelmaan.