Tänään tarttui Gigantista mukaan: - Punainen lohikäärme (25.90) - K-19 The Widowmaker (22.90) - One Hour Photo (19.90) Nuo leffat ei ollut edes hyllyssä puolen päivän tienoilla, vaan myyjä kävi hakemassa ne varastosta, kun niitä siltä erikseen kyselin. Mikä huvittavinta, niin se toi sieltä varastosta vain ne meikäläisen pyytämät kappaleet. Hyllyyn asti myyntiin noita elokuvia ei meikäläisen aikana saatu yhtään kipaletta. Gigantissa osataan tuo myymisen taito. :hitme:
Täydennyksiä: -Superman 5,50e Hong Kongista -Friends S6/17-24 5,95e Citymarket -Red Dragon 25,90e Gigantti
Toissapäivänä heräteostoksena Anttilasta lähti mukaan Braindead 15,95 euroa. Viimeksi olen tainnut nähdä leffan miltei kymmenen vuotta sitten surkealla kuvalla ja ilman tekstityksiä.
Keskiviikkona posti toi Häxanin (viimeinkin) ja tänään tarttui Anttilasta näppeihin Wizard of Oz, 10 .
Futurama Season 1 -boksi tuli viimeksi hankittua (32é), lähti melkoset sessiot käyntiin heti :thumbsup:
"-10 alennusta 50 ostoksesta"-kuponki piti käyttää hyväkseen eli -5 per kiekko alennusta. Norah Jones- Live in New Orleans - 26.95 (21.95) - Viimeinkin sain hommattua tämän. Iron Maiden- Visions of the Beast (tupla-dvd) 27.95 (22.95) - keikkaa odotellessa..
mitä hittoa! onko junttiloillakin liikekohtaiset hinnat? voisin vannoa että lahdessa tuo oli 29.xx jonka vuoksi piti sotkea giganttiin asti settiä noutamaan.
Prismasta Goodfellas 10.90... huomasin vasta muovien repimisen jälkeen, että tämähän on flipperi, prkl
mankeli: aijai, nyt on huonosti luettu forumia . ei siitä kai muuta versiota ole tullutkaan, ja uusinta painos kai kohta tulossa?
Tunnelin Antilasta tuon hain ja "Tarjous" lappu siihen oli laitettu samana päviänä kun tuli myyntiin. Vanha hintalappu (29.xx) löytyi myös.
selvä, hyvä etten silti lähtenyt koittamaan onnea tuolla vanhalla hinnalla, ikinä ei tiedä mikä hinta koneelta löytyy. yleensä kun on leffoja katselemassa myyjä hääri mukamas omia hommiaan ja heti kun olen lähdössä myyjä käy vaihtamassa alennus hinnat hyllyyn. epäilyttävää toimintaa.
Pari päivää sitten cd-wowsta saapui Predatorin Special Edition ja myös kaveri toi Helsingistä tuon kauan kaivatun French Connection-boksin.
Niin ja tarttuihan sitä mukaan vähän aikaa sitten Freestä Scarface ja Magnificent Seven, sekä Stockalta Clockers.
En taaskaan päässyt Anttilasta ulos ilman ostoksia.. Mukaan tarttui JFK, Last Man Standing ja Under Siege. 10e/kpl. Nyt vietetään sitten rahatonta juhannusta.