ehkä tässä keskustelussakuitenkin on keskeisenä asiana että kun tuo kuvataan hd-tasoisena ATSC:nä, niin mikä on ongelmana saada tuo suomeen hyvätasoisena. jossain on ollut puhe nauhojen saamisesta. jos tuossa työnnetään ntsc:stä käännettyjä nauhoja lontoosta suomeen, joutuu kysymään maikkari konsernin ammattitaitoa. kun sama lähetys on nopeammin (seuraavana päivänä) saatavissa p2p:n kautta ja parempilaatuisena, niin luulisi että pöllölaaksossa hävetään. eli amatöörit saavat aikaan parempaa laatua kuin ammattilaiset. näin ei tarvitse olla. jos tämä tas on sitä, että ottavat mitä tarjotaan, eivätkä vaadi parempia teknisiä ratkaisuja, tulee jonkun hennkilön tehtäviä vaihtaa.
Conanissa vitsaillaan paljon ajankohtaisilla asioilla, joten itse ainakin katson ohjelmaa mielummin huonommalla kuvalla ja lyhyellä viiveellä. Itselle ainakaan ei ole suurta merkitystä kuvanlaadulla tämän tyylisessä ohjelmassa, jos se on kuitenkin ihan kohtalainen.
tarkoitti varmaan seuraavana päivänä ku se on esitetty jenkeissä eli parii päivää ennen ku tulee suomen telkusta :thumbsup:
Oli muuten toissapäivän (Subin tahtiin) jaksossa, missä oli Jamie-Lynn Sigler :love:, vähän erikoista kun Conan spoilasi Sopranosin tuoreeltaan alkaneen uuden kauden ensimmäisen jakson. Eikä se varsinaisesti liittynyt juteltavaan aiheeseenkaan. Ei Conanilla kyllä ole elokuviakaan ollut tapana spoilata. Taisi jo unohtaa nyt heti Suomen vierailun jälkeen, että Conania katsotaan muuallakin kuin Jenkeissä jossa sarjat ei tule samaan tahtiin. Huomenna on vieraana Lorraine Bracco, jännästi aina vaikuttaa isojen sarjojen alkaminen näihin vieraslistoihin. No itse kyllä sen spoilerin jo tiesin, kun olin pöljänä mennyt lukemaan sen täältäkin olevasta threadistä. Spoileri siis oli: Spoiler että Tonya ammuttiin jakson lopussa
http://www.aspecialthing.com/phpbb/viewtopic.php?t=1849&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=45e103a1cd0f72b66651aac4c26b5040 Erittäin mielenkiintoinen threadi ^^ CoBin Brian Stack vastailee kysymyksiin
Ei siellä varmana paljoa ajatella, että sitä seurataan muuallakin. Sehän tehdään ensisijaisesti jenkeille, se on vain niille plussaa jos sitä muuallakin seurataan.
Olipa hyvä jakso tuo tänään iltapäivällä tullut. Alkusketsit olivat piristävän erilaisia ja vieraat mielenkiintoisia. Ja kerrankin oli koomikko, joka oli edes vähän hauska. Hyvää perus-Conania! Näkyyköhän tuo Mad Money with Jim Cramer NBC Europella?
Juu, hän oli tauolla, mutta tänään alkaa taas uudet jaksot. Se Jim Cramer oli melko pelottava... :hitme:
Alkaa muuten olemaan jo todella wanha tuo "there's no reason to live, where's my kayak" vitsi. Tai ei se kyllä naurattanut edes ensimmäisellä kerralla, nyt sitä sitten toistetaan aina se kolme kertaa per ohjelma. Voi vittu, nämä scriptatut, joissa yleisössä on aina joku näyttelijä, on kyllä aina olleet todella onnettomia vitsejä, mutta tämä vetää kyllä siitäkin pohjat. :hitme:
Ja toi kajakki läppähän lähti ihan alunperin siitä olympiajutusta missä niillä oli reportteri siellä laskemassa mäkeä, joka sattuikin olemaan vielä keskeneräinen. Just sen takia toi läppä toimikin niin hyvin kun se tuli vielä studiossa. No okei, ei se kolmannella kerralla kovin hauskaa enää ollut, mutta siinä se pointti oikeastaan onkin, että toistetaan niitä kyllästymiseen asti. Sitten niistä tulee taas hauskoja.
NBC lähettää Conanin satelliitin välityksellä letterbox NTSC-versiona Eurooppaan. MTV Oy kääntää sen jollain ilmeisen huonolla systeemillä PAL-muotoon.
Conanilla taisi tänään (tai siis eilen subilta tulleessa jaksossa) mennä pokka ihan oikeasti, siinä Weinbergin mummo -sketsissä. Ainakin näytti siltä, eikä ollut sitä tyypillistä heko heko -tekonaurua.
Seksiguru mummokin oli aika hauska tapaus. Romanokin pääsi heittämään aika hyvää valiläppää. Varsinkin se Leno heitto oli ihan :king: läppä.
Joo, tuo kyseinen jakso oli kyllä parhainta aikoihin. Molemmat mummot rokkas, ja Romanokin oli tosiaan hauska vaikken voi sitä sarjaa sietää.
Aivan mahtava jakso! Lovitz kyllä varasti koko shown pelleilyllään. Joskus tällaiset koomikot pelleilevät aivan liikaa, etenkin jos jäävät muiden haastisosioihin istumaan, mutta Lovitz kyllä käyttäytyi just hyvin. Tosi hauskoja kommentteja, muutama hyvä vitsi ja flirtti Lucyn... Voi tuota Jonia Taidan ottaa talteen huomisen uusinnan.
Mainio jakso ja Michael Jacksonin oluiden maistattelu kruunasi kaiken. Harvemmin kaikki vieraat viihtyvät paikalla loppuun asti.
Itteäni kyllä jäi vähän harmittamaan vaisuhko "In the year 2000" sekä se, että Jackson keskittyi huppelissa heilumiseen eikä juurikaan vaivautunut kommentoimaan niitä pöydällä olleita oluita. Coronan paskuus kyllä tuli ilmi selkeästi, mutta senhän nyt tietävät kaikki vähänkin enemmän oluita kokeilleet jo ennestäänkin. Käväsin muuten kattomassa äijän sivut beerhunter.comissa... muuten ihan tuoppiinmenevät, mutta sinne ei ole tullut yhtään uutta artikkelia kolmeen vuoteen. Mukava huomata kuitenkin, että Jackson pitää ah-niin-mainiota Sinebrychoffin Porteria yhtenä suosikeistaan. Tuosta vitsistä olen kuullut hieman eri version ("kuusenjalka"), tämä nyt kerrottu oli hauskempi.