Fright Night (2011) (Craig Gillespie / Anton Yelchin, Colin Farrell, Toni Collette)

Keskustelu osiossa 'Elokuvat' , aloittajana Mika, 18.05.2011.

  1. Mika

    Mika Administrator Ylläpidon jäsen Ylläpito Tukijoukot

    Liittynyt:
    05.02.2000
    Viestejä:
    8 292
    Saadut tykkäykset:
    30
    [​IMG]

    Lukion viimeistä luokkaa käyvällä Charlie Brewsterillä (Anton Yelchin) menee hyvin - hän on johtaa ryhmää, johon vain koulun suosituimmat pääsevät ja deittailee siinä sivussa koulun halutuinta tyttöä. Itseasiassa Charlien on niin cool, etteivät hänen parhaat kaveritkaan merkitse mitään.

    Ongelmia on kuitenkin tiedossa, kun Jerry (Colin Farrell) muuttaa naapuriin. Jerry vaikuttaa aluksi mukavalta kaverilta, mutta tuntuu kuin jokin asia ei olisi aivan kohdallaan... Tosin kukaan - ei edes Charlien äiti (Toni Collette) - huomaa mitään erikoista.

    Törmättyään muutamaan todella omituiseen juttuun, Jerry vetää asiasta johtopäätökset: Jerry on naapurustossa saalistava vampyyri. Charlie ei kuitenkaan saa ketään muuta uskomaan tähän teoriaan joten hänen täytyy itse hankkitua eroon tästä häikälemättömästä pedosta.

    [​IMG] Katso elokuvan trailer

    [​IMG] Katso kuvagalleria

    Ensi-ilta Suomessa 30.9.2011 (USA:ssa 19.08.2011)
     
    Viimeksi muokattu: 23.08.2011
  2. DINapp

    DINapp Guest Guest

    Liittynyt:
    23.10.2006
    Viestejä:
    30
    Saadut tykkäykset:
    0
    ..nähdä miten suoriutuu alkuperäiseen verrattuna.

    "Welcome to Frrright Nighhht... For reallllll..." :)
     
  3. Plisukainen

    Plisukainen Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Liittynyt:
    26.01.2005
    Viestejä:
    1 971
    Saadut tykkäykset:
    169
    Ihan rattoisa su-illan viihde tämä oli ja viihdytti mukavasti kestonsa ajan. Voi huonomminkin viikon viimoisen valita. 3Dkin oli (kotisohvalta) ihan ok.

    3/5
     
  4. Pazze

    Pazze Lähes henkilökuntaa

    Liittynyt:
    16.09.2003
    Viestejä:
    5 019
    Saadut tykkäykset:
    153
    Pitänee alkuperäinen kaivaa esille, kun en siitä yhtään mitään muista. Enkä muista tästäkään leffasta viikon kuluttua mitään. Viihdyttävä kauhisteluhan tämä oli, joten ajoi kai asiansa. 2/5.