Conan (SuomiTV)

Тема в разделе "TV-ohjelmat ja -sarjat", создана пользователем Vole, 18 авг 2011.

  1. Ari

    Ari Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    25 июн 2000
    Сообщения:
    3.320
    Симпатии:
    4
    Viimeisin tieto mitä on kuulunut oli Foxin Facebook-sivulla, jossa kanavan edustaja kertoi, että Conanista on neuvottelut kesken ja he eivät saa kertoa asiasta enempää kun asia on vielä kesken.

    Lieneekö siinä sellainenkin puoli, että Jenkkilän Fox ei ehkä pidä siitä, että täällä heidän kanavallaan näytetään Conania, joka usein nälvii Jenkkilän Foxia, no Fox Newsiä ainakin.

    Mutta toivottavasti tuohon tulisi joku selvyys ja piakkoin.
     
  2. Caporegime

    Caporegime Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    6 апр 2004
    Сообщения:
    1.587
    Симпатии:
    3
    "Neuvottelut kesken" = ohjelman näyttämistä halutaan jatkaa. Miksi muuten neuvoteltaisiin? Onkohan asia niinkin yksinkertainen, että Suomi TV:n aikanaan tekemä diili on umpeutunut ja nyt halutaan uusi mahdollisesti eri ehdoilla.

    Ehdoilla tarkoitan hintaa. Kävi tuo Fox-taustaisuus itselläkin mielessä, mutta onhan tämä Suomen Fox kuitenkin aika irrallaan Fox Newsistä...
     
    Последнее редактирование: 6 окт 2012
  3. TuK

    TuK Vakiokasvo

    Регистрация:
    24 сен 2004
    Сообщения:
    566
    Симпатии:
    14
    Fox Entertainment ja Fox News ovat kyllä samaa konsernia, mutta käytännössä täysin erillä toisistaan. Simpsoneissakin nälvitään Fox Newsia usein.
     
  4. mihy

    mihy Tunnettu käyttäjä

    Регистрация:
    2 янв 2004
    Сообщения:
    292
    Симпатии:
    1
    Loppuhan se sitten.

     
  5. PhillyNott

    PhillyNott Vakiokasvo

    Регистрация:
    24 май 2007
    Сообщения:
    535
    Симпатии:
    8
    Onko Suomessa pienempiä kanavia?

    Conania ei kyllä enää tule ikävä, sen jutut on jo niin nähty.
     
  6. Ari

    Ari Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    25 июн 2000
    Сообщения:
    3.320
    Симпатии:
    4
    Ikävämpi homma. :( Kai tässä pitää alistua sitten "muihin keinoihin" Conanin katsomisessa... :(
     
  7. trimoon

    trimoon Guest Guest

    Регистрация:
    26 дек 2010
    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    0
    Mitä nyt vähän tapasin vilkaista Conania niin muistaakseni jaksot tulivat melko jäljessä jenkkien esityksiin nähden. Nykyaikana ei yksinkertaisesti ole varaa siihen, että talk show joka perustuu vitseihin tämän hetkisistä tapahtumista niin, että tälläinen ohjelma tulee yhtään jäljessä. Internetin takia kaikki on alkanut liikkumaan nopeammin ja mikään ei oo mauttomampaa kuin kuulla vitsi jostakin netissä tapahtuneesta jutusta, joka tapahtui viikko sitten.
     
  8. darkone

    darkone Aktiivinen käyttäjä

    Регистрация:
    24 июл 2002
    Сообщения:
    62
    Симпатии:
    0
    Kyllä Foxin Conanit tulivat aika pian jenkkilähetyksen jälkeen. Olisikohan siinä viikko pari ollut väliä, mutta tarpeeksi nopeasti mielestäni. Välillä Conanin ollessa lomalla tuli tietenkin uusintoja.
     
  9. Morse Challenge

    Morse Challenge Guest Guest

    Регистрация:
    19 окт 2010
    Сообщения:
    9
    Симпатии:
    0
    Kyllä tuo viikko+ on aika paljon kun kyse on nimenomaan ajankohtaishuumoriin perustuvasta ohjelmasta. Subillahan tuo viive ei ollut kuin pari päivää aikoiinaan.