Kaikki paitsi erotiikka tuotteet valittu. Laitoin nyt senkin, jos jossakin mättää?? Vai vaikottaako se, että molemmat CDON+ on saatu alennuksista/ilmaiseksi, koska joku osta/koodi oli voimassa?
Juu eipä muuten tullut mullekaan. Enkä olisi koko asiaa edes hokannut ilman tuota postaustasi. Aika varmasti ensimmäinen kerta ainakin hyvin pitkään aikaan asiakashistoriassa kun tota koodia ei tule. Eikä muuten tullut Dischopiltakaan. Vaikeahan tätä on henkilökohtaisesti olla ottamatta, mutta ehkä tästäkin selviän.
6 "uutuusleffaa" ostin tuolla koodilla "3 leffaa 19.95€" kategoriasta. Reilu vitonen tuli siis per leffa hinnaksi. Luultavasti tuolla samalla hinnalla saa Black Fridaysta ilman koodeja.
Kyllä on nopeaa toimintaa taas, viikko sitten tein tilauksen ja maanantaina tuli ilmoitus että tilauksesi on lähetetty ja seurantakoodi postiin. Sivuilta kun katsoo tietoja niin lukee ensin TILA: Postitettu ja tarkempia tietoja katsottaessa Lähetyksen seuranta TAPAHTUMA PÄIVÄMÄÄRÄ Keräämme tilaustasi kohteessa CDON.COM 2017-11-13 11:59:00 Eipä tuossa leffojen kohdalla mitään kiirettä ois mutta nyt olis ollu vähän kiireisempi toimitus suotavaa.
Jep, odottelen myös. Olisi yksi kohde 14,95€, mikä jää ikävästi alle 15€ ilmaisten postien, joten jotain lisää tarvittaisiin... Onko jotain kikkaa saada laskuun lisää tuo 5 senttiä jostain?
Tulevien kampanjoiden varalle: Star Nutrition mittakauha 0,10€ Missasinkohan nyt mitään elämää suurempaa, kun tuli vahingossa nukuttua tämänkertaisen kamppiksen yli?
Näitä taitaa olla kohta himassa tusina. Mutta kärsimättömänä otin jo 4K Teenage Mutant Ninja Turtlesit messiin. Yksi nuorempi kaverini kovasti hehkuttaa näiden suuntaan, mutta kun olen itse nähnyt ne kurat jostain 25 vuoden takaa, niin en paljon odota.
Saako tämän lafkan seurantakoodin kera lähettämiä lähetyksiä millään pakettiautomaattiin? Pakettiautomaatteja on jo paljon ja ensi vuonna tulee kovasti lisää, joten on vaikea uskoa, että niiden hyödyntäminen olisi yrityksille järjettömän kallista. Ehkä mitätön asia monella, mutta itselläni lähipostiin on vajaa 5 kilometriä ja pakettiautomaatille 200 metriä. Autoakaan en omista enkä uskalla talvella fillaroida.
Itse liputan myös pakettiautomaattien käyttämisen puolesta myös ihan tavallisessa postissa. Ainakin täällä on posteissa jouluna jonoa ihan tolkuttomasti. On paljon helpompaa hakea paketti automaatista. Tosin yhdessä automaatissa ei kauheasti noita paikkoja ole, ehkä 20-30, mikä täyttyy varmasti helposti isossa kaupungissa. Viime viikolla piti kolmesta pakettiautomaattipaketista kaksi hakea postin tiskiltä luultavasti juuri tuosta syystä.
Estääkö lähetystapa jotenkin paketin ohjauksen pakettiautomaattiin? En ole kokeillut. Yleensähän paketin ohjaus onnistuu haluamaansa noutopisteeseen käyttämällä Postin tarjoamaa paketin ohjauspalvelua, mutta jotkut lähetystavat tai lisäpalvelut voivat sen toki estää. https://www.posti.fi/henkiloasiakkaat/vastaanota/lahetysten-vastaanottaminen.html
Omatkin paketit tulee cdonista pakettiautomaattiin oli maksikirje tai pahviloota. Olethan laittanut oletusosoitteeksesi smartpostin? Onnistuu ainakin puhelimesta postin appsilla. Ehkäpä myös nettisivuilta. Sama tilanne että lähin posti noin 3km päässä ja pakettiautomaattiin matkaa 200m. Tosin tähän vuodenaikaan saattaa olla maatit tukossa. Muutamia paketteja joutunut hakemaan postilta, olisiko olleet sellaisia mitkä on yritetty toimittaa kotiovelle.
Uuno kokoelma boxissa oli 2 samaa DVD-levyä (eka kerta muuten koko leffaharrastuksen aikana kun näin on käynyt.) Pistin reklamaatiota, saas nähdä miten hommat etenee...
Mulla kävi sama westworldissa 2 viikkoa sitten (myös eka kerta koskaan), niitten supportti on tukossa, meni 2 viikkoa ja 10viestiä, että homma hoitu.
Heikko oli joulukalenteri tänä vuonna. Ikään kuin Black Fridayn rääppiäiset. Loppuun asti tuli uskottua, että plus-jäsenyys löytyy taas kalenterista (viime vuonna oli luukussa 23), mutta ei niin ei. Pitääkö tässä alkaa uskomaan teoriaan, jonka mukaan ajavat plus-jäsenyyttä alas. Joka tapauksessa oma plus-jäsenyyteni päättyi nyt sitten tähän.
Samat on fiilikset. Plussatarjoukset ovat olleet aika yhdentekeviä, ilmaisiin postikuluihinkin pitää ostaa 15 eurolla, ja yleensä kaikki ostokset jää alle sen, niin pitää keksiä jotain keinotekoista täytettä tilaukseen. Lisäksi kampanjoista sai vuoden aikana paljon tavaraa ilman posteja vaikkei plussaa olisikaan. Jos se tulee taas alle vitosella tarjolle niin ehkä sitten, sen nyt sai sentään säästettyä. Ei mun ostoksilla oikein kannata.
^ melko samat, ostokertoja oli peräti yhdeksän ja cdon hyvitystäkin mahdottomat 8€ btw aiempina vuosina GoTin viimeisin on jossain vaiheessa kalenteria irronnut puoleen hintaan, ei tänä vuonna. muutenkin tarjonta oli ainakin leffojen osalta surkea (ei sillä, että esim discshopin kalenteri olisi ollut mitenkään houkutteleva "tarjouksineen")... lieneekö esioireita ettei br/4k mene enää kaupaksi ?