Täydelliset naiset (Nelonen)

الموضوع في 'TV-ohjelmat ja -sarjat' بواسطة Samppa, بتاريخ ‏10 أكتوبر 2005.

  1. ElvisThePelvis

    ElvisThePelvis Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏5 مايو 2004
    المشاركات:
    11,669
    الإعجابات المتلقاة:
    179
    No ei mua Vanessakaan sytyttänyt sitten ollenkaan, vaikkakin kyllä Eva Vanessan voittaa.

    Mitä tulee Marciaan, niin toki MP:ssäkin Marcia oli tällainen hieman rauhallisen manipuloiva tyyppi, mutta kuitenkin muilta osin ihan erilainen. Ja kyseessähän on kummiskin pahan ja hyvän välinen ero.
     
  2. Jarkko G.

    Jarkko G. Samppa ja Hurricane :| Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏13 أغسطس 2001
    المشاركات:
    13,058
    الإعجابات المتلقاة:
    115
    No eipä tuo kolmaskaan osa saanut minua vakuuttuneeksi tämän sarjan erinomaisuudesta. Pikkukivaa vain.
    Toki Breen (edelleen kiinnostavin hahmo) "siemensyöksy" heitto sai naurua aikaan, mutta hyvät hetket ovat harvassa.
    Ruumisarkku-episodi antaa myös toivoa paremmasta.
     
  3. trgo

    trgo Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ابريل 2005
    المشاركات:
    1,534
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Taas sattui ja tapahtui. Täynnä pieniä paljastuksia, mutta ei mitään kovin yllättävää. Joidenkin henkilöiden kohdalla juoni polkee hieman paikallaan. Kuitenkin ihan hauskaa katseltavaa oli.
     
  4. jarialhanen

    jarialhanen Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏24 أكتوبر 2005
    المشاركات:
    25
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    onko tänäiltana tuleva jakso järjestyksessään viides nelosella esitettävä?
     
  5. P21

    P21 Tuttu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ديسمبر 2004
    المشاركات:
    220
    الإعجابات المتلقاة:
    4
    Joo, on se
     
  6. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏9 أغسطس 2004
    المشاركات:
    11,500
    الإعجابات المتلقاة:
    727
    Eikös noita lapsia ollut siinä yhdessä perheessä alunperin kolme? Viime jaksoissa on ollut vain pelkästään kaksoset. Vai muistanko ihan väärin :confused:
     
  7. trgo

    trgo Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ابريل 2005
    المشاركات:
    1,534
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Kyllähän niitä kolme oli alussa, oikeassa olet. En tiedä onko viime jaksoissa sitten vain haluttu painottaa noita kaksosia. Oudolta tosiaan tuntuu, kun tarkemmin ajattelee. Olisiko se kolmas voinut olla vain kaveri? Tuskin nyt sentään. ;)

    Näin viiden jakson perusteella tästä on muodostunut ihan kelpo sarja. Ei ole toistaiseksi tarjonnut mitään mullistavaa, mutta taattua viihdettä kuitenkin. Tarinakin alkaa pikkuhiljaa paljastua.
     
  8. Bulli

    Bulli Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏4 يناير 2003
    المشاركات:
    2,083
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    Eikös se kolmas ole vielä melko pieni? Taisi istua autossa lastenistuimessa yms. Eli ei oikein noihin koulujuttuihin kuulu.
     
  9. lore

    lore Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏27 ابريل 2004
    المشاركات:
    34
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Mun mielestäni niitä on neljä, kaksoset, yksi vähän vanhempi poika ja pieni tyttövauva.
     
  10. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏9 أغسطس 2004
    المشاركات:
    11,500
    الإعجابات المتلقاة:
    727
    Itselläni on sellainen muistikuva, että kaikki kolme olisivat olleet saman ikäisiä. Eikös ne kaikki (kolme) menneet siellä hautajaisissakin uimaan. Saman pituisia ne ainakin olivat.
     
  11. trgo

    trgo Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ابريل 2005
    المشاركات:
    1,534
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Jep. Kyllähän niitä kolme melko saman ikäistä poikaa oli. Ilmeisesti nämä rasavillikaksoset ovat päässet täysin varastamaan shown. :(
     
  12. Jarkko G.

    Jarkko G. Samppa ja Hurricane :| Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏13 أغسطس 2001
    المشاركات:
    13,058
    الإعجابات المتلقاة:
    115
    Sarjaa katson koko ajan, mutta edelleen odotellaan sitä että tämä lähtee käyntiin. Siksi onkin huolestuttavaa että nyt jo yksi hahmo silittää vastakarvaan.

    Miten voikaan ärsyttää tämä Teri Hatcher niin paljon? Keikistelevä, silmiään pyörittelevä, muka tyttömäisen söpö ja äärimmäisen rasittava akka.
    Sarja olisi huomattavasti mielekkäämpää seurattavaa ilman tämän rasitteen miesseikkailua.

    Sarjan kohokohdat tähän mennessä:
    • Bree seksikkäissä alusvaatteissa
    • Eva Longoria viime jaksossa "muka" ilman pikkuhousuja
    • piste myös ADD lääkkeitä popsivalle äidille
     
  13. Samppa

    Samppa Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏13 يونيو 2000
    المشاركات:
    14,061
    الإعجابات المتلقاة:
    26
    Aivan samaa mieltä olen. Hirvittävän teennäiseltä vaikuttaa tämä Hatcher tässä ja naikkosen näyttelykin pistää pahasti silmään. Ilman tätä avutonta kanasta sarja tuntuisi huomattavasti sujuvammalta, muu kolmikko on hahmoina kiinnostavampia.
     
  14. Joe

    Joe Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏2 أكتوبر 2002
    المشاركات:
    1,014
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Näin ne mielipiteet jakaantuu. Minusta hän tuo mukavasti komiikkaa sarjaan olemalla niin onneton.
     
  15. Hammer Schultz

    Hammer Schultz Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏24 مايو 2005
    المشاركات:
    214
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Mun mielestä ihan onnistunut roolitus, nythän jokainen mimmeistä tuo jotain omaa.

    Longoria - rikas, elegantti ja seksikäs bitch
    ADD-mutsi - uranaisesta hektiseen perhe-elämään 3 lapsen kanssa
    Teri Hatcher - epäonninen romantikkko jolla aina vähän pallo hukassa
    Bree Van Kamp - kliinisen kylmä uberäiti joka pitää yllä kuvaa kiiltokuvakodistaan viimeiseen asti.

    Sitten on tietysti vielä Nicolette Sheridan jonka rooli on vielä vähän auki, porno blondi joka tapauksessa.
     
  16. Sinihammas

    Sinihammas Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏28 ابريل 2005
    المشاركات:
    178
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Minä pidän Hatcherin roolihahmosta, joka on oikeasti jotenkin niin viaton. Suosikkihahmon saamattomuus vain hieman ärsyttää ja sitä toivoo edes että joskus sillä menisi kaikki nappiin.

    Huomaa, että kyseessä on moderni naisille suunnattu sarja, sillä sympatiat on ovelasti saatu sen yhden pettäjän puolelle, "kun sillä on niin kauhea mies".
     
  17. TPR

    TPR Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏26 مايو 2003
    المشاركات:
    735
    الإعجابات المتلقاة:
    11
    Mitähän valtiosalaisuuksia siihen pihakylttiin oli kirjoitettu kun ne oli oikein pitänyt sumentaa? Enpä muista ennen vastaavaa näytellyssä TV-sarjassa nähneeni.

    (Kai siinä joku puhelinnumero oli, ja pelättiin että joku vaatii miljardikorvausia siitä että oma numero näkyi TV:ssä.)
     
  18. trgo

    trgo Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ابريل 2005
    المشاركات:
    1,534
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Kyllä nämä täydelliset naiset ovat jo ihan mukavasti vauhtiin päässeet. Kaikille sattuu ja tapahtuu. Tarinat tosin kehittyvät ehkä vähän turhan tasaisen tappavaan tahtiin. Hatcherin hahmo ajaa asiansa, vaikka ajoittain onkin jopa turhan säälittävä ja ennalta-arvattava.
     
  19. M&M

    M&M Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏4 ابريل 2005
    المشاركات:
    57
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Mielestäni Teri Hatcher vetää uransa parasta roolia Susanina. Hahmo menee kaikkien aikojen "noloimpien" tv hahmojen listalla ihan kärkisijoille Rowan Atkinsonin Mr. Beanin kumppaniksi. Mikä olisikaan sitä mukavempaa kuin pelastaa oma päivänsä katsomalla takuu varmasti itseään epäonnisemman ihmisen taistelua kovassa maailmassa? Luultavasti en seuraisi sarjaa näin kiinnostuneesti ilman ihanaa Susania. :love:
     
  20. Kristian

    Kristian Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏31 أكتوبر 2002
    المشاركات:
    2,783
    الإعجابات المتلقاة:
    119
    Viimein onneksi sarjassa jotain tapahtui viime jaksossa. Olin jo ehtinyt aamukahvipöydässä miettimään ääneen, että kannattaako katsoa noin saippuaoopperamaisen hitaasti etenevää tarinaa, mutta sitten tulikin jo tapahtumia... Toivoa sopii, että tällä isommalla vaihteella nyt myös jatketaan.

    Pettäjänaisesta sen verran, että omat sympatiani eivät ainakaan ole hänen puolellaan. Odottelen mielenkiinnolla yhtä uutta murhaa naapurustoon... Koska ketään 4:stä naikkosesta tuskin pistetään päiviltä, niin sitten se puutarhuripoika...