Seinfeld

الموضوع في 'DVD-leffat' بواسطة sippe, بتاريخ ‏21 أكتوبر 2002.

  1. Recce

    Recce Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏29 مارس 2004
    المشاركات:
    2,968
    الإعجابات المتلقاة:
    244
    I bet that cook is anti-semite!

    Lepää rauhassa.
     
  2. Gravehill

    Gravehill Tuttu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏10 ابريل 2004
    المشاركات:
    155
    الإعجابات المتلقاة:
    13
    Nostetaanpa hieman vanhaa aihetta ylös...

    Itseltäni löytyy kolme ensimmäistä tuotantokautta kohtalaisen komeissa pahvikoteloissa, ja äskettäin pistin tilaukseen discshopista neljännen ja viidennen tuotantokauden. Pettymys olikin kova, kun ilmeisesti nämä pohjoismaiset versiot on pakattu halpaan ja rumaan muovikoteloon (palautukseen lähti). Kuvien perusteella amazon.co.uk:sta näyttäisi saavan noita komeammissa koteloissa olevia kausia, mutta haluaisin nyt vielä varmistaa arvo lautalaisilta, että onko todella näin, ennen kuin pistän tilausta menemään.
     
  3. laksu1

    laksu1 It´s all crap. Tukijoukot Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏12 يوليو 2007
    المشاركات:
    496
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Itselläni Amazon UK:sta tilattuna 6 tuotantokautta ja voin vahvistaa että ovat nimenomaan noissa pahvikoteloissa (tai olivat ainakin vielä pari vuotta sitten kun tilasin). Hienous on sitten katsojan silmissä...:)
     
  4. htavilap

    htavilap Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏22 مارس 2007
    المشاركات:
    1,259
    الإعجابات المتلقاة:
    164
    Suomessa myytävä kaudet on tähän asti olleet myöskin noita pahvikoteloita. Oisko vasta viimeisimmän painoksen yhteydessä siirrytty noihin muovisiin.
     
  5. Limet

    Limet Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏10 مارس 2010
    المشاركات:
    34
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    3. ekan kauden DVD:llä Michael Richards on kommenttoimassa jaksoja Julia Louis-Dreyfusin ja Jason Alexanderin kanssa, mutta 3. boksista eteenpäin hän ei ole enää kertaakaan kommentoimassa mukana. Harmi. Mistäköhän tämäkin johtuu?
     
  6. Sipowicz

    Sipowicz Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏15 فبراير 2004
    المشاركات:
    204
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Varmaankin Michael Richardsin oman kiinnostuksen puutteesta. Ei ole kovin sosiaalinen eikä kaveeranut muiden sarjan näyttelijöiden kanssa aikoinaankaan paljon kuvausten ulkopuolella.
     
    آخر تعديل: ‏12 مارس 2012
  7. nembo

    nembo Tunnettu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏10 يوليو 2009
    المشاركات:
    290
    الإعجابات المتلقاة:
    52
    Veikkaan, että syy on se kun kyseinen herra joutui suuren rasmisikohun keskelle juuri noihin aikoihin aloiettuaan kiljuumaan Nigger sanaa kesken stand up esityksensä kun joku tummaihoinen kaveri "heklasi" häntä kesken esityksen.
     
  8. scented

    scented Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏22 فبراير 2005
    المشاركات:
    2,241
    الإعجابات المتلقاة:
    361
    Tulipahan tämäkin sarja katsottua Netflixin kautta. Juuri kun ostin dvd-boksin, niin sarja tuli Netflixiin hd-kuvalla. Kyllähän tuon katsoi. Loppua kohden taso laski, mutta piti silti otteessaan. Pitäisi tutkia löytyykö boksista mitään hyviä extroja…
     
  9. sammy73

    sammy73 Tunnettu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏3 مايو 2006
    المشاركات:
    351
    الإعجابات المتلقاة:
    12
    Seinfeld on kyllä yksi parhaista sarjoista, pitääkin aloittaa alusta kun South Park re-run saatu loppuun!
     
  10. nepa

    nepa Alakerran HFR CIH -mies. Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏17 أكتوبر 2001
    المشاركات:
    9,607
    الإعجابات المتلقاة:
    1,538
    Omalla kohdalla Netflix näyttää jopa 4k-kuvaa Seinfeldille. Onkohan tuo oikeasti 4k?
     
  11. scented

    scented Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏22 فبراير 2005
    المشاركات:
    2,241
    الإعجابات المتلقاة:
    361
    Googlekin väittää, että olis 4k :). Kuvasuhteen vuoksi leikkautuu hieman kuva, ei ainakaan itseä härinnyt.