Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Haunting in Connecticut, The (2009) (Virginia Madsen)

Keskustelu osiossa 'Elokuvat' , aloittajana Mika, 24.03.2009.

  1. Mika

    Mika Administrator Ylläpidon jäsen Ylläpito Tukijoukot

    Liittynyt:
    05.02.2000
    Viestejä:
    8 292
    Saadut tykkäykset:
    30
    [​IMG]

    Saran ja Peterin poika Matt sairastaa syöpää ja perhe muuttaa Connecticutiin lähelle häntä hoitavaa sairaalaa. Matt alkaa pian havaita talossa selittämättömiä ilmiöitä ja vakuuttuu siitä, että talo on henkien riivaama. Käy ilmi, että perheen uudella kodilla on erikoinen historia: rakennuksessa on ennen toiminut hautaustoimisto. Sara hakee apua manaajalta, kun Mattin tila kääntyy yllättäen huonompaan suuntaan ja koko perhe on vaarassa.

    [​IMG] Katso elokuvan trailer

    [​IMG] Katso kuvagalleria

    Ensi-ilta Suomessa 26.06.2009 (USA:ssa 27.03.2009)
     
    Viimeksi muokattu: 28.04.2009
  2. NaftaLefa

    NaftaLefa Guest Guest

    Liittynyt:
    07.03.2009
    Viestejä:
    42
    Saadut tykkäykset:
    0
    Kuin manaajan uudelleenlämmittely, eri nimellä. Ei ihan paska, mutta ei mikään mestariteoskaan...
    Arvosteluja ainakin täällä ja täällä...
     
  3. Mama

    Mama Garbage in, garbage out Tukijoukot Guest

    Liittynyt:
    29.11.2003
    Viestejä:
    2 686
    Saadut tykkäykset:
    0
    ts. mainostat omaa saittias?
     
  4. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    Liittynyt:
    09.08.2004
    Viestejä:
    11 556
    Saadut tykkäykset:
    770
    Näytti jo pitkään siltä, että kuluneesta aiheesta ei saada tällä kertaa oikein mitään irti, mutta loppua kohti täytyy kyllä sanoa, että tehoja rupesi löytymään ihan kiitettävästi. Meni jopa vähän jännäyksen puolle. Kyle Gallner vaikuttaa ihan lupaavalta nuorelta näyttelijältä.

    ***
     
  5. Blaqua

    Blaqua Sandels vahva ja pehmeä Tukijoukot

    Liittynyt:
    25.11.2003
    Viestejä:
    727
    Saadut tykkäykset:
    31
    Hitsi vieköön piti tulla oikein hehkuttaan elokuvaa kesken sen katsomisen, että osaakin olla kauhuelokuvassa hyvä tunnelma koko ajan pääl. Vasta puoli elokuvaa takana ja tähän mennessä ei ole vielä löytynyt mitään valittamisen aihetta ohjaustyöstä.

    Noh jos vilkasis loppuun asti, kun sen verran pelottavia kohtauksia, että pitää välillä irroittautua katsomisesta :D

    edit. Tuli katsottua loppuun asti ja on kyllä sääli ettei kyseinen ohjaaja ole tehnyt paria elokuvaa enempää, kun omaan makuun löytänyt muuta valitettavaa kuin tarinan puolelta..
     
    Viimeksi muokattu: 27.12.2011
  6. Pazze

    Pazze Lähes henkilökuntaa

    Liittynyt:
    16.09.2003
    Viestejä:
    5 019
    Saadut tykkäykset:
    153
    Ihan ok-tasoinen pöö-pelotteluun perustuva kauhuleffa. Avoimin mielin, pimeässä, yksin, niin luulis toimivan jos et nyt ihan hc-kauhuharrastaja ole. Vähän armollisesti ehkä, mutta olkoon arvosana 3/5.