Uudet kodinkoneet

Discussion in 'Kodin suunnittelunurkka' started by petekki, Aug 29, 2011.

  1. Kiila

    Kiila Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Jan 31, 2001
    Messages:
    1,660
    Likes Received:
    0
    Kiitos kommenteista. Nyt Expert Expon aikaan saisi hyvällä hinnalla tuota RL58GRESW yhdistelmää. OVH 995€ ja nyt tarjouksessa 499€ + 35€ postit.
    http://www.expert.fi/Tuotteet/Kodinkoneet/Kylmalaitteet/Jaa-pakastinkaapit/RL58GRESW1

    Tuo on vain sen verran nykyistä suurempi, että arvelluuttaa tämän paikalle laittaminen. Ylös jäisi 2 cm tilaa ja sivuille ei yhtään. Tila on 58 cm syvä ja tuonne taakse pitäisi jättää vielä vähän rakoa, manuskan mukaan 5 cm. Kaappi tulisi suht pitkälle tuolta kolosta ja ilmankierto mietityttää noin ahtaassa paikassa.

    Nettosyvyys ilman ovea (mm): 57,4 cm
    Nettosyvyys ilman ovivedintä (mm): 67,0 cm
    Nettosyvyys ovivetimellä (mm): 70,2 cm
     
  2. falkoni

    falkoni Guest
    Guest

    Joined:
    Jul 13, 2004
    Messages:
    20
    Likes Received:
    0
    Harmillisesti Expert Expo meni sivusuun, mutta nostaisin uudelleen tapetille jonkun aiemmin tiedusteleman Teka-merkin koneet, erityisesti kalusteuunit? Onko kenelläkään kokemukseen tai kuulupuheisiin perustuvaa sanottavaa niistä? Itse pitäisi hankkia uuteen keittiöön kalusteisiin integroitavat uuni ja astianpesukone sekä niiden lisäksi myös induktio-taso. Suosituksia otetaan vastaan midrange laitteista (eli jätetään ne kaikista lowend ja highend vehkeet kauppiaalle).
     
  3. Teukka76

    Teukka76 Lähes henkilökuntaa
    Tukijoukot

    Joined:
    Nov 2, 2000
    Messages:
    2,325
    Likes Received:
    2
    Gigantin outlet valikoimaa kannattaa selailla.

    Meille tuli koko setti uutta omakotitaloa varten outletista -50% hinnalla. Alle 3600€ kaikki keittiön koneet (liesituuletinta lukuunottamatta) Electroluxin huippumalleja, pelkät kylmät ovh tuon verran.