Elikkä tällaista ehdotettiin tuolla T-paita projekti threadissa. Joten naputellaan tällainen threadi pystyyn varsinkin, kun eilen satuin ensimmäisen bongauksen tekemään. Moses_X oli koulussa kettuilemassa paitansa kanssa minulle, kun omani ei ollut vielä saapunut postissa eli tällaista. Ensimmäinen bongaus selittyy suurelti sillä, että olemme Moses_X:n kanssa samalla luokalla, mutta kuitenkin. Olin EKA! Nyt vain lisää, kun aihetta löytyy ja plazalaisia kävelee kadulla vastaan
Höh. Luulin olevani eka... Mutta reilu tunti sitten havaitsin tutun paidan selkämyksen häviävän Kampin K-kauppaan. Olin matkalla Runebergiä pitkin toisen suuntaan, joten en rientänyt utelemaan nikkiä. Syyllinen saapi tunnustautua
Pitääkös näille paidan omaaville osoittaa kunnioitusta esim. avaamalla ovia tai jotain? Kätellä ja pyytää nimmari käsivarteen, jota ei pese ikänä Ei tainnut tänne suunnalle tulla montaa kun ei ole silmiin sattunut vielä yhtään ja itsekkään ei sitä tullut hankittua.
Se oli varmaan mä (pitkä fleda ja mustat housut). Olen duunissa autotalossa ja poikkesin juuri tuohon aikaan alakerran kaupassa.
No vähintään. Mutta mikäs on sitten korrekti tapa lähestyä paidakasta ihmistä (olettaen että itsellä ei ole kyseistä paitaa yllä)? Käydäkö suoraan asiaan vai kuiskata korvaan jokin koodilause? Vai suorittaa jonkinlainen rituaali kyseisen henkilön näkökentässä (3 x-hyppyä ja kaksoislutzi)? Olisi hyvä tietää ennakolta ettei joudu sitten ihan hämilleen kun tilanne pamahtaa päälle. Sen kummempia iskulauseita ei taida tarvita, tilaajat kun taisivat olla kovin miesvoittoisia
Vuoroin vieraissa, laitetaan nyt sitten kun bongaillaan. Bongasin tänään Plaza-paidan.... *rumpujen pärinää* Hra Negotiatorin päältä!!
Onkohan Vaasa-Seinäjoki -akselilla paidanomistajia... joskos niitä bongailisi sitten viikonloppuna...
Samaapa tässä mietiskelin... Jos vain morjestaisi tyylikkäästi peukkua tai kättä näyttämällä:thumbsup: ? (suurinosa meistä ei kuitenkaan toisaan tunne sen tarkemmin)
Oishan sitä kiva vaikka lyhyesti esittäytyä (vaikka nimmarilla)? HUOMIO! Kaikki jotka menevät HIFI-messuille syyskuussa, niin paita ehdottomasti päälle!!!:thumbsup: Siel vois oletta törmäävän muutamaan paitaan...
Btw, meikäläisen voi bongata Vaasassa Wasalandiassa siinä 12:00-18:00 välisenä aikana joko törmäilyautoista tai tukkijoesta ilman Plaza-paitaa tosin, mutta anyways Onkohan muita Plazalaisia siellä silloin? Edes narunvedossa?
No voit kyllä sanoa olleesi eka, eihän tuttujen välistä kohtaamista voi sanoa oikeaksi "bongaamiseksi".
Huhuu, nostetaampas tätä! Ehkä talvikausi hieman verottaa, mutta eikö kukaan ole bongannut plazapaitoja? Tai entäs pipoja? Monesti ollut paita päällä yleisillä paikoilla eikä kukaan ole tullut selkään koputtelemaan, vai oletteko te niin ujoja?
Asun moisella paikkakunnalla, että täällä ei Plazan harrastajia paljoa näy. Plazan paidalla eikä ilman. Ainoat DVD-filkka kourassa kulkevat ovat mannet joista osa vie filmejä paikallisesta divarista kirpputorille ja toinen puoli kirpputorilta divariin. "Voe sitte neeee ku on kalliita! Onko näistä veehooäs versioo neee?"
Eiköhän paitoja ala kohta puoleen näkymään. DVDplaza paita tulee varmasti olemaan tämän vuoden trendi!
Noniin, kukas täällä seurustelee Imatran (mansikkalan) makuunin myymälävastaavan kanssa. Hieno paita oli :thumbsup: Ja varmasti kassakone kilisee Plaza-paita päällä :king:
Kumma juttu. Itse ainakin viime kesänä ja syksynä lähes aina ulos lähtiessäni laitoin Plaza-paidan päälle ja talvella oli joka päivä Plaza-pipo päässä, mutta eipä mua kukaan huomannut. Ei, vaikka Espoossa (Leppävaarassa) ja Helsingissä (lähinnä leffateattereiden lähistöllä) aika paljon liikuskelen. Nyt kun säät lämpenevät, voin taas alkaa pitää Plaza-paitaa päällä. Olkaa tarkkoja, liikun keskuudessanne.
Ei ole tullut plazapaitoja vastaan, en kyllä paljoa kaupungilla nyt ole liikuskellutkaan. Kesällä ehkä eri tilanne.. En ole aivan perillä tuosta paidan tilaamisesta. Voiko niitä vielä tilata, vai mitähähtäh?
Nythän olisi loistava aika pistää uusi paita-projekti käyntiin, täältä löytyisi ainakin yksi potentiaalinen tilaaja!