Kotiteatteri rintamamiestaloon

الموضوع في 'Kodin suunnittelunurkka' بواسطة Aki, بتاريخ ‏8 سبتمبر 2009.

  1. Aki

    Aki Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏1 مايو 2001
    المشاركات:
    314
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Sellainen muutos tuli vielä, että päädyin vaihtamaan katselusuunnan. Eli matalaan osaan tulee kangas:
    http://akiri.kuvat.fi/kuvat/remontti/IMG_9129.jpg/_medium.jpg

    Teen siihen kankaan taaksen väliseinän ja ajattelin, että teenkö sen jostain huokoleijonasta/kankaasta vai pitäisikö tehdä aku-levyistä?

    Tuonne takaseinälle johon sohva tulee, tarvitsee varmaan laittaa hiukan akulevyä ja myös sivuseiniltä pitää pahimmat paikat käydä läpi(muistaako joku topiccia jossa oli vinkkejä miten akulevyistä sai näppärästi tehtyä tauluja seinille?).
    http://akiri.kuvat.fi/kuvat/remontti/IMG_9127.jpg/_medium.jpg
     
  2. SaLe_X

    SaLe_X Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏21 أكتوبر 2002
    المشاركات:
    551
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Millä olet muuten ajatellut peittää ikkunan? Kokemuksesta tiedän, että mikään ei ole ärsyttävämpää kuin raoista porottava aurinko. Siispä päädyinkin päätökseen sijoittaa kiinteä kangas suoraan ikkunan eteen ja pimentää koko ikkunan täydellisesti.
     
  3. Aki

    Aki Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏1 مايو 2001
    المشاركات:
    314
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Ikkunan edessä on musta pimennysverho johon tulee vielä reunalistat. Pitäisi hoitaa valon pois melko täydellisesti.
     
  4. Gergo

    Gergo Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏3 نوفمبر 2004
    المشاركات:
    602
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Saatko kuvaa tästä reunalistoineen?
     
  5. Aki

    Aki Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏1 مايو 2001
    المشاركات:
    314
    الإعجابات المتلقاة:
    0

    Kyllä onnistuu...heti kun saan ne reunalistat paikalleen.

    Ensimmäinen ajatus oli tehdä tuon laskevan osan väliseinä kiinteäksi, mutta tulinkin siihen ajatukseen, että teen sen mustasta verhosta. Siihen on helpoin sitten laittaa kiinteä valkokangas roikkumaan eteen ja on muutenkin akustisesti läpinäkyvä.