Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Putous (MTV3)

En tråd i 'TV-ohjelmat ja -sarjat' startet av Professional, 9 Jan 2010.

  1. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Reg.:
    23 Aug 2005
    Innlegg:
    2.385
    Liker mottatt:
    0
  2. aa-hoo

    aa-hoo Guest Guest

    Reg.:
    29 Jan 2011
    Innlegg:
    90
    Liker mottatt:
    0
    Onhan jugilla paljon hyvää mutta löytyy myös epäonnistumisia iso liuta. Minusta silti mainio mies ja saa kyllä jatkaa putouksessa.

    Jotenkin minusta iso epäonnistuja nykyisissä viihdeohjelmissa on Minttu Mustakallio. 90% se oli hukassa vedetään hatusta-ohjelmassa. Parempi näyttelijä draama elokuviin.
     
  3. diekuhe

    diekuhe Guest Guest

    Reg.:
    7 Aug 2005
    Innlegg:
    23
    Liker mottatt:
    0
    Olen itsekkin odotellut, että josko se Rasila vihdoin tulisi ja räjäyttäisi potin, mutta kun ei niin ei. Niin se vaan mahtaa olla, että Jukka ei ole hahmojen luoja ja piste. Noista uusista hahmoista Usko ja Leena Hefner oli mun mielestä parhaimmat. Köli saattaa yllättää, muut olikin sitten aika skeidaa...

    (Julmahuvissahan käsikirjottajina aika mukava porukka jugin lisäksi: Jani Volanen, Janne Reinikainen, Petteri Summanen ja Tommi Korpela että jos tuolla arsenaalilla ei hauskat hahmot + sketsit synny, niin ei sitten millään :) )
     
  4. Conard

    Conard Guest Guest

    Reg.:
    23 Jan 2009
    Innlegg:
    130
    Liker mottatt:
    0
    Tää todistusaineisto ei oikein päde: yksi hauska juttu kahteenkymmeneen vuoteen ei vielä riitä kertomaan hauskuudesta, imo.
     
  5. ColdAsIce

    ColdAsIce Tunnettu jäsen

    Reg.:
    14 Mar 2007
    Innlegg:
    771
    Liker mottatt:
    3
    Ihan hirveetä paskaa. Mutta Iina Kuustonen lentoemona [​IMG]
     
  6. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Reg.:
    11 Nov 2007
    Innlegg:
    5.595
    Liker mottatt:
    1
    Tästä "viihde"ohjelmien tasosta voi myös hyvin päätellä aikamme totaalisen rappion, unohtakaa kaiken maailman talousluvut. Uskomatonta roskaa, jälleen kerran. Saavi täynnä oksennusta.
     
  7. aa-hoo

    aa-hoo Guest Guest

    Reg.:
    29 Jan 2011
    Innlegg:
    90
    Liker mottatt:
    0
    Ai saakeli ku taso tippunu roimasti. Noh, Jugi lähti, ja joutais samantien loputkin pois.
     
  8. whector

    whector Tunnettu jäsen Tukijoukot

    Reg.:
    16 Jul 2004
    Innlegg:
    563
    Liker mottatt:
    0
    Vitsi mitä valittajia! Just hyvä jakso.
     
  9. Waltteri

    Waltteri Guest Guest

    Reg.:
    7 Jul 2007
    Innlegg:
    39
    Liker mottatt:
    0
    Ai jengi kaipaa biisikärpästä... Oikein hyvä jakso oli.
    Hefnerin Leenalle :thumbsup:
     
  10. Dr. Eever

    Dr. Eever Guest Guest

    Reg.:
    23 Des 2008
    Innlegg:
    1.737
    Liker mottatt:
    0
    Karmeeta kuraa on tämäkin nykyään. "Muotikalju"-Nieminen on aivan yhtä vastenmielinen kuin ennenkin, juonnot meni toosi hyvin... :thumbsup:

    Sketsihahmoista oli se pikkupoika ainoa jollain tapaa onnistunut, tosin melko samaa ku siinä aiemman kauden thaikussa, puhe ja jäykkä olemus ihan samaa. Tietysti Vatanen ja Hirviniemi pysynevät vanhoilla näytöillä pitempään kisassa, molemmilla on tietysti harteita viedä hahmojaan pidemmälle ja näin ollen toimiviksi ja hauskoiksi. Vaikka pitää sitä pikkupoika hahmoakin paljon kehittää hauskemmaks, mutta tässä vaiheessa se oli eniten tuubissa.
     
  11. mustis

    mustis Vakiokasvo

    Reg.:
    7 Nov 2004
    Innlegg:
    1.511
    Liker mottatt:
    18
    Jees kyllähän tämä paremmin meni kuin eka jakso, taisi olla uuden kauden alkukankeutta vain.
     
  12. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Reg.:
    23 Aug 2005
    Innlegg:
    2.385
    Liker mottatt:
    0
    Hefner kyllä huvittaa, varsinkin kun omasta suvusta löytyy täydellinen vastinpari kyseiselle sketsihahmolle.
     
  13. Liekinheitin

    Liekinheitin Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    15 Jan 2004
    Innlegg:
    4.563
    Liker mottatt:
    99
    Luulin tulevan uusintana jossain vaiheessa viikkoa ja siksi en käynnistänyt tallennusta, kun tajusin jakson jo menneen vähän aikaa. Eipä taida uusintaa tulla kuitenkaan, oli vain sellainen kuva. :(
     
  14. blobo

    blobo Tuttu kasvo

    Reg.:
    20 Mar 2005
    Innlegg:
    337
    Liker mottatt:
    0
    Jos asut kaapelitaloudessa, tulee putous uusintana tänään MTV AVA kanavalta kello 22.00.

    Ohjelmä näkyy tietysti myös katsomo.fi-palvelussa (jos sinulla sattuu olemaan sellainen laitteisto, jolla tuo maailman surkein nettipalvelu toimii siedettävästi)
     
  15. aa-hoo

    aa-hoo Guest Guest

    Reg.:
    29 Jan 2011
    Innlegg:
    90
    Liker mottatt:
    0
    Mielipiteitä. Ei valittamista. Edelliset putoukset ollut viihdyttävimpiä. Tämän tuotantokauden joutais polkaista käyntiin uudelleen.
     
  16. Liekinheitin

    Liekinheitin Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    15 Jan 2004
    Innlegg:
    4.563
    Liker mottatt:
    99
    Kyllä asun ja en tätä tiennyt, thanxalot!
     
  17. KnightOfNi

    KnightOfNi Guest Guest

    Reg.:
    5 Apr 2003
    Innlegg:
    815
    Liker mottatt:
    1
    Kummaa että näinkin hiljaista täällä Putous -keskustelussa. Varsinkin nyt kun Usko Eevertti veti aika mielettömän hienon show:n kykykilpailussa. Vatun vatun vattu, oikein hyvä runk.. eikun punkkupullo.

    Voittaja on löytynyt, se on pastorismies se !
     
  18. Tume1983

    Tume1983 Guest Guest

    Reg.:
    27 Jan 2009
    Innlegg:
    62
    Liker mottatt:
    0
    Ite oon tosta Katsomosta noita töllöttänyt, kun ne muut sketsit on niin huonoja ettei niitä viitsi edes yrittää katsoa. Mutta hahmoista, ainoastaan Luttinen on voiton arvoinen. Yosefina Näätä nauratti hetken Tukias-kopiona, mutta tällä hetkellä sekin enää ärsyttää, kun toistelee vaan jatkuvasti sitä "justinaforgetaboutit"-mantraansa. Finaaliin menee myös Hieno Ahlgren ja Jani-Petteri, mutta kumpikin on valovuosien päässä Luttisesta. Loput on vaan täytettä, jotka saattaa kerran kymmenestä letkauttaa jotain hauskaakin. Onneks se Potka lähti, itselle tuli vain myötähäpeä katsoa sitä.

    Mutta Summa summarum, jos Luttinen ei voita, niin en enää ikinä katso yhtään jaksoa tätä sarjaa, sillä noi muut hahmot eivät edes naurata. Luttisen esitykset täytyy aina katsoa kahteen kertaan, että löytää ne sananmuunnokset :)
     
  19. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Reg.:
    23 Aug 2005
    Innlegg:
    2.385
    Liker mottatt:
    0
    Luttinen on kyllä niin väsynyt hahmo ettei mitään rajaa. Hirviniemi toistelee samaa edellisvuosilta tuttua mantraa, (ei enää kovinkaan) yllättäviä kaksimielisyyksiä laukovalla hahmollaan. Mutta kansalle toki uppoaa, vaikka kyllähän Aku ja Riku tänävuonna kisassa ihan selvästi edellisvuosien menestyksellä jatkoon ratsastelevat.
    Kristalta jälleen täyshuti hahmo, heikompi kuin mitä Rasilan mörkö oli, toivottavasti lähtee seuraavana ärsyttämästä. Vatasen Varamies ei ole vielä ihan täysin puhjennut kukkaan, mutta eipä ole ainakaan toistoa edellisvuodelta.

    Hefner :thumbsup:.
     
  20. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    Reg.:
    9 Aug 2004
    Innlegg:
    11.552
    Liker mottatt:
    769
    JP:n Kuolontähti selvitys oli kyllä mainio... :)