Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

OnePiece - Jump In

En tråd i 'Tarinatupa Classic (Yleiskeskustelu)' startet av Professional, 21 Des 2011.

  1. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    Reg.:
    9 Aug 2004
    Innlegg:
    11.553
    Liker mottatt:
    769
    [​IMG]

    Jokos Plazalaiset on hankkinu haalarinsa?

    Itse menin siskolle ostamaan joululahjaa ja tulipa siinä samalla sitten itsellenkin tilattua, kun sai "ilmaiset" postikulut. Noita nyt viikon pitäny joka päivä kotona, ja on kyllä viimeisen päälle mukavat pitää päällä. Aikalailla ultimaalinen asuste sohvalla röhnöttämiseen ja leffojen katseluun... :)
     
  2. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Reg.:
    11 Nov 2007
    Innlegg:
    5.595
    Liker mottatt:
    1
    Sopii hyvin nykyajan nuorille aikuisille, että heidät puetetaan vauva-asuun.
     
  3. Zanytwo

    Zanytwo Guest Guest

    Reg.:
    14 Feb 2006
    Innlegg:
    814
    Liker mottatt:
    0
    Mietinnässä on ollut joko OnePiece tai Piece of Norwayn asut. Mistä tilasit ja mikä oli hinta? Tilasitko tarkalleen oman pituuden mukaan?
     
  4. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    Reg.:
    9 Aug 2004
    Innlegg:
    11.553
    Liker mottatt:
    769
    http://onepiece.com/fi/shop/info/index?gclid=CIrs2N6Dlq0CFQeIDgod7gn_mg

    Tuolta tuli tilattua siskolle perinteinen ja itselle painokuosinen. Omassa haalarissa L-koko oli haarukassa 175-190cm. Itsellä kun kokoa 183cm, niin osui juuri sopivasti keskelle. Tarkalleen oman pituuden mukaan noita ei pysty edes tilaamaan. Ovat päällä löysät tai sitten tosi löysät. Itsellä sopivan löysät.
     
    Sist redigert: 22 Des 2011
  5. Super-J

    Super-J Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    17 Aug 2007
    Innlegg:
    4.395
    Liker mottatt:
    544
    Hmm, joskus 20v sitten jo taisi ensimmäiset omat haalarit tulla hankittua, sellaiset denim-kankaiset....

    ...tosi kätevät autoa rempatessa yms hommissa, ei vaatteet likaannu, mutta en kyllä ne päällä muuten viitsisi oleskella. Hiekkaisten ja öljyisten haalareiden kanssa jos kotisohvallekin istuisi niin mitä siitäkin seuraisi... :D