Scream 4

Тема в разделе "Elokuvat", создана пользователем Super-J, 15 фев 2010.

  1. Super-J

    Super-J Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    17 авг 2007
    Сообщения:
    4.328
    Симпатии:
    521
    Kevin Williamson kirjoittaa ja vanhoista näyttelijöistäkin mukaan on saatu ainakin Neve Campbell, Courteney Cox ja David Arquette. Tämä kaikki siis tämän hetken tiedon mukaan, useista lähteistä tarkistettuna... mutta hollywoodissa mikä tahansa on mahdollista ja varma voi olla vasta kun leffa on valmis ja jakelussa. Itse kuitenkin odotan tätä suurella mielenkiinnolla.:thumbsup:
     
    Последнее редактирование модератором: 24 янв 2011
  2. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    Регистрация:
    23 мар 2002
    Сообщения:
    3.907
    Симпатии:
    1
    Screamit on maistuneet aina. Hauskoja teinislashereita. :D
     
    Последнее редактирование модератором: 24 янв 2011
  3. Limet

    Limet Guest Guest

    Регистрация:
    10 мар 2010
    Сообщения:
    34
    Симпатии:
    0
    Eilen kävin katsomassa. Nelos-osaksi mielestäni yllättävän hyvä leffa. Onnistui yllättämään ja viihdyttämään, vaikka kyllähän tämä enemminkin komedia/parodia on, kuin kauhuelokuva.

    *** - ei tehnyt kuraa Scream triologialle, vaan pysyi uskollisena ja silti uudistuneena.
     
  4. Sir Filmipätkä

    Sir Filmipätkä Guest Guest

    Регистрация:
    23 дек 2004
    Сообщения:
    870
    Симпатии:
    0
    Kiinnostaa jopa yllättävän paljon. Toivottavasti toimii vanhaan malliin.
     
  5. JaniH

    JaniH Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Регистрация:
    8 авг 2000
    Сообщения:
    6.712
    Симпатии:
    15
    Ei ollenkaan huono. Melko hölmö, mutta niin toki kuuluukin olla. Panettiere oli yllättävän, yllättävän hyvä. Vanha jengi oli sopivasti hieman takavasemmalla ja nuoremmalle sukupolvelle annettiin tilaa.

    3 / 5
     
  6. miggis

    miggis Aktiivinen käyttäjä

    Регистрация:
    8 янв 2009
    Сообщения:
    61
    Симпатии:
    0
    Umpisurkeaa ripulia :sick:

    Okei, ehkä sarjaan kuuluu surkeaakin surkeampi näyttely, typerät ihmiset, typerät kohtaukset sun muu, mutta jossain se raja kulkee, ja minun kohdalla näköjään tässä.

    1½/5
     
  7. ElvisThePelvis

    ElvisThePelvis Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    5 май 2004
    Сообщения:
    11.669
    Симпатии:
    179
    Etenkin murska-arvion antavilta olisi mielenkiintoista ja hyödillistä kuulla mielipide elokuvasarjan aiemmistakin osista. Voihan olla, että arvostelija pitää muitakin osia umpisurkeina. Tämä ei paljon hyödytä ihmistä, joka on vaikkapa pitänyt todella paljon osista 1-2, pitänyt kolmosleffaa ihan ookoona ja on halukas tietämään, onko nelosleffassa menty parempaan suuntaan.
     
  8. mustis

    mustis Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    7 ноя 2004
    Сообщения:
    1.511
    Симпатии:
    18
    IMDB-pisteissä on erikoista se, että tytöt tykkäävät tästä Screamista erityisen paljon. Onko tämä nyt joku Scream Twilight? :-o
     
  9. John McClane

    John McClane Tuttu käyttäjä

    Регистрация:
    21 май 2007
    Сообщения:
    135
    Симпатии:
    0
    Olisi tämä huonompikin voinut olla. Totta kai kyseessä on jossain mielessä väsähtänyt tekele, mutta nostalgiapisteitä on pakko antaa. Alkuperäisiä Screameja kun tuli teininä katsottua ahkerasti. Mitään uutta elokuva ei kuitenkaan tarjoa.

    ***
     
  10. SVC

    SVC Aktiivinen käyttäjä

    Регистрация:
    24 авг 2010
    Сообщения:
    61
    Симпатии:
    0
    Papukaijapisteen paikka: Mikä kännykkä tai muu kämmenlaite oli siinä alun kohtauksessa, jossa kerrotaan häirikön viestittelevän Facebookissa? Erikoisen näköinen.
     
  11. samuel1

    samuel1 Guest Guest

    Регистрация:
    4 апр 2010
    Сообщения:
    103
    Симпатии:
    0
    Ihan makee tää oli, kyllä meitsi tykkäs. Ei ehkä ihan ykkösen tasone mut paras jatko- osista.
     
  12. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Регистрация:
    11 ноя 2007
    Сообщения:
    5.595
    Симпатии:
    1
    Aika hip! Suosittelen. Etenkin koko saagan diggaajille. :) Thanks, Craven & Williamson! :naminami:
     
  13. scented

    scented Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    22 фев 2005
    Сообщения:
    2.239
    Симпатии:
    360
    Ei iskenyt lainkaan meikäläiseen. Heti alusta selviää, kuinka kieliposkessa-raina on kyseessä. En muista, olenko kaikki aiemmat nähnyt, mutta ei se muistaakseni näin hurlumhei-komediaa ollut aiemmissa. Stabaus käy todella äkkiä niiku hyvin paperiseksi ja aivan sama kuka stabataan. Sitten niiku väliin heitettään hyvää läppää - not. Ja laitetaan vielä opetusta peliin siitä, kuinka nykään on helppo olla julkkis, ah, ihq, lol.

    Öhöm. Joo, 2000-luvun teineille oma Scream piti tehdä ja tässä se on (tosin tulihan Scream 3 2000 vuonna) - ehkä tällä saadaa hyvin myytyä edellisiä osia, joita kohdeyleisö ei ole nähnyt. Odotin jotain hieman vakavempaa ja hieman synkempää rainaa, koska synkkyys on ollut pitkään in. Pitäisi sitä edes jotain tuntea, kun ihmisiä lyödään puukolla, vaan kun ei tuntunut oikein milt''n Scream 4:sta katsoessa. Yleisöä raina vain nauratti, mutta mielestäni vitsitkin olivat niin siis niiku aut teidiit (pyyhkäsee samalla hiuksia). Plaah. U get it hier wööt ai öm miinin. Pitäähän tämä nähdä, mutta mieluiten kotona blurayltä...eiku dvdltä...niin ei mene rahat hukkaan.

    ps. Kajaanissa ainakin pyöri filmi-versio, jonka kuva ei mikään kovin erikoinen ollut. Liekö filmilläkin haettu nostalgia-pisteitä...
     
  14. Tilt-type

    Tilt-type Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    3 июл 2003
    Сообщения:
    3.131
    Симпатии:
    192
    Ainakin Scream 3:ssa mentiin jo yli kun tuli jotain "trilogian päätösosissa pahis voi olla kuka vain ja hänet on lähes mahdoton tappaa"-läppää. Mennään sille alueelle ettei yli meno ole enää hauskaa. Ykkönen on todellinen klassikko ja kakkonenkin keskivertoa parempi leffa.
     
  15. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Регистрация:
    11 ноя 2007
    Сообщения:
    5.595
    Симпатии:
    1
    Tämäkin leffa näköjään jakaa porukat aika tehokkaasti kahtia. :)
    Osan mielestä täysin samoilla raiteilla menevä pannukakku, toisten mielestä ok tai jopa hyvä jatko-osa. Mitä on huonoja arvosteluja lukenut, niin tuntuu kyllä että ennakko-odotuksilla on leffaan menty ja ei sitten vaan tajuta...:D
     
  16. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Регистрация:
    11 ноя 2007
    Сообщения:
    5.595
    Симпатии:
    1
    Emma Roberts lienee se yhteys. Eräs toinenkin vampyyrisarjasta tuttu tässä vilahti. Ja olihan tässä melko monta hmmm hehkeätä nuorta, enemmän kenties kuitenkin mieskatsojien makuun. :p
     
  17. Recce

    Recce Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    29 мар 2004
    Сообщения:
    2.968
    Симпатии:
    244
    En ole vielä nähnyt mutta pakkohan tämä on katsoa. Ykkönen oli aikoinaan hyvä kuten myös kakkonen. Kolmonen oli omalla mittapuulla kuraa. Tässä nelosessa näyttäisi olevan liikaa teini-pissis menoa...
     
  18. pundewhee

    pundewhee Guest Guest

    Регистрация:
    18 мар 2008
    Сообщения:
    872
    Симпатии:
    0
    Missäs vampyyrisarjassa Robertsin Emma on ollut, pitää tarkistaa kyseinen sarja pikimmiten mut imdb:llä ei löytyny.
     
  19. CleverIndeed

    CleverIndeed Guest Guest

    Регистрация:
    11 ноя 2007
    Сообщения:
    5.595
    Симпатии:
    1
  20. pundewhee

    pundewhee Guest Guest

    Регистрация:
    18 мар 2008
    Сообщения:
    872
    Симпатии:
    0