Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Prison Break (jenkkitahtiin)

Тема в разделе "TV-ohjelmat ja -sarjat", создана пользователем mr.hat, 7 сен 2005.

  1. japee

    japee Guest Guest

    Регистрация:
    17 дек 2004
    Сообщения:
    115
    Симпатии:
    0
    Ei sitten enempää viivytyksiä tässä sarjassa.

    Scofield taas leikkii sankaria, alkaa menemään viimeinenkin uskottavuus tästä sarjasta, olisivat nyt paenneet, kun kaikki oli valmiina. Tällä menolla pako Sonasta tapahtuu kolmannen kauden viimeisessä jaksossa.

    LJ varmaan kuolee seuraavassa jaksossa, jos pakeneminen ei onnistu ja se taitaa vaikuttaa Lincin motivaatioon negatiivisesti.

    Turhaa pitkittämistä kyllä, mutta minkäs teet kun raha määrää kaiken. Tämäkin sarja olisi saatu 1.kauden jälkeen lopetettua, jos ei noita typeriä viivytyksiä olisi tehty.

    edit. jaa niitä olikin kaksi jaksoa tälle päivälle, ei kannata vissiin ensimmäisen jakson perusteella tuomita.
     
  2. PeteeH

    PeteeH Guest Guest

    Регистрация:
    23 окт 2006
    Сообщения:
    43
    Симпатии:
    0
    VOI VITUN PILVI! :D

    Huoh mitä pelleilyä.
     
  3. ana198

    ana198 Guest Guest

    Регистрация:
    14 дек 2006
    Сообщения:
    2.735
    Симпатии:
    0
    Eka tuplasta katottuna ja taisi olla koko PB historian paskin jakso, ekaa kertaa oli selkeästi paskaa näyttelemistäkin, alkaa pikkuhiljaa tympiä toi Michaelin tuima ilme ja syvä ääni. Niin epäuskottavaa paskaa taas koko jakso että tämä taitaa joriittää. Kiva juttu, Heroes, PB ja Dexter kaikki ryömii pohjamudissa voi perse:OI

    Edit. myönnetään että Heroesin vika jakso oli aika hyvä
     
  4. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Регистрация:
    23 авг 2005
    Сообщения:
    2.385
    Симпатии:
    0
    No samanlaista 24aivotonta huttuahan tämä on kuin aina ennenkin. Nyt tosin alkaa viivytys oikein kunnolla häiritsemään minuakin. Jännät paikathan tässä kokoajan on, sehän koko sarjan idea on. Järjestä viis :thumbsup:

    Ja Heroeshan on aivan huikeassa vauhdissa at the moment.
     
  5. xclone

    xclone Vakiokasvo

    Регистрация:
    9 фев 2004
    Сообщения:
    1.623
    Симпатии:
    0
    Kummatkin jaksot olivat erittäin viihdyttäviä. Taidatte miettiä liikaa epäolennaisia :D Viivyttely jatkuu edelleen kun jaksoja on paljon vielä paljon edessä mutta minua ei haittaa.

    Loistavahko ja paikoin jännittävä viihdesarja edelleen. Saa nähdä miten Mahounille käy jatkossa. Tuskin menee vankilaan siltikään... ?
     
  6. Bumer

    Bumer Goodfella Tukijoukot Guest

    Регистрация:
    10 сен 2004
    Сообщения:
    1.673
    Симпатии:
    4
    Nyt ei malttaisi odottaa seuravaa osaa, mutta se pako siirtyy taas pari jaksoa eteenpäin, joten saa vielä jännittää paljon pidempään. Viihteenä silti menee täytä vauhtia! :naminami:

    Kriitikkoja löytyy aina, jos ei kiinosta elää kato. Niin helppoa!
     
  7. winterland

    winterland Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    20 авг 2004
    Сообщения:
    5.248
    Симпатии:
    2
    Oliko teidänkin mielestä jakson alku outo? Itselläni tuli alkukohtaus kahdesti, eli siis siihen asti kunnes tunnari alkaa näkymään. Tämän jälkeen Michael ja Whistler olivatkin jo kiipeämässä takaisin vankilaan. o_O
     
  8. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Регистрация:
    23 авг 2005
    Сообщения:
    2.385
    Симпатии:
    0
    Itellä sama ongelma
     
  9. JTX

    JTX Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    28 сен 2001
    Сообщения:
    5.794
    Симпатии:
    14
    TV-asemien lähettämässä jaksossa ei ollut mitään outoa/vikaa.
     
  10. Sabbe

    Sabbe Guest Guest

    Регистрация:
    14 июл 2003
    Сообщения:
    736
    Симпатии:
    0
    Mielestäni molemmat jaksot olivat varsin hyviä, Prison Break on nyt viihdyttävyydessään huomattavasti paremmalla linjalla. Sama meininki kuin ekalla kaudella ja pääosassa kakkoskautta. Toivottavasti jatkuu näin.
     
  11. Balrog

    Balrog Tuttu kasvo Tukijoukot

    Регистрация:
    5 дек 2003
    Сообщения:
    302
    Симпатии:
    4

    Tykkäsin PB:n ekasta kaudesta, toka kausi oli vähän hmm ja nyt tämä kolmas kausi kyllä sai minut jättämään sarjan sikseen.

    En vain enää jaksanut ällistellä venyteltyä juonikuviota kolmanteen kauteen asti, PB:n katsominen taisi jäädä minulla johonkin kolmannen kauden tokaan tai kolmanteen jaksoon.

    Mutta juu, makukysymys. Halusin vain sanoa että löytyyhän niitäkin jotka ovat sarjan katsomisen myös jättäneetkin. :p Katson sen sijaan Heroesia ja Supernaturalia paljon mieluummin.
     
  12. xclone

    xclone Vakiokasvo

    Регистрация:
    9 фев 2004
    Сообщения:
    1.623
    Симпатии:
    0
    3x08

    Olipa yllätysloppu !

    Aika tökerön näköinen pelastus yritys sillä helikopterilla :king:

    Minnehän tuo Michael nyt joutuu? Sonahan on käsittääkseni pahin vankila Panamassa... Ei kai ne nyt sitä normi vankilaan laita?
     
  13. ana198

    ana198 Guest Guest

    Регистрация:
    14 дек 2006
    Сообщения:
    2.735
    Симпатии:
    0
    Hohhoh, viivytyksiä viivytyksiä, olipa todellinen megasuunnitelma jota organisoimaan tarvittiin kokoushuoneellinen pahiksia. Kaks helikopterii tota lentää sinne vankilaan ja tietsä niinku sitten se äijä vaik kiipee johonkin, kyllähän ne vangit tietty sinne katolle aina pääsee jos huvittaa, sit ne niinku ammuskelee niit solttui ja sit se toine kopteri suojaa sit evakuointii mut hyvä idea on myös vaa jäädä leijumaan siihen ilmaan ja odottaa et ne soltut ampuu sielt alas, hurja hurja suunnitelma:eek: Ei oo todellista kuinka paskaks tääki voi mennä:OI Bang & Burn todellakin
     
  14. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Регистрация:
    23 авг 2005
    Сообщения:
    2.385
    Симпатии:
    0
    Olipas kyl kunnon äksönpläjäykset tässä jaksossa. :D

    Hetki hetkeltä mennään lähemmäksi 24 meininkiä, mikä ei välttämättä ole ollenkaan paha asia. Ihan olen kolmoskaudenkin parissa viihtynyt, vaikka ykköskauden tyylistä ei ole tippaakaan jäljellä. Odotellaan vain vielä että Kellerman palaa vaimennetun pistoolinsa kanssa. :thumbsup:
     
  15. J-dee

    J-dee Guest Guest

    Регистрация:
    5 мар 2006
    Сообщения:
    316
    Симпатии:
    0
    Loistavaa viihdettä. Kolmaskausi on parempi kuin toinen - joka sekin tuli mielellään aina katsottua. Tottakai epäloogisuuksia ja typeriä käänteitä riittää, mutta ei se haittaa. PB osaa kuitenkin myös yllättää mielenkiintoisilla käänteillä.

    Tuo helikopteripelastusyritys oli kyllä aika vitsi...
     
  16. J-dee

    J-dee Guest Guest

    Регистрация:
    5 мар 2006
    Сообщения:
    316
    Симпатии:
    0
    En vieläkään ymmärrä miksi kaikki aina hokee tätä? Sarja on luonteeltaan jatkuvasti etenevä jännäri jossa on miljoona käännettä ja viivytystä. Jos halusi nähdä kuinka kaverit pakenevat vankista - mutta ei mitään muuta - niin pelkkä ykköskauden katsominen riittänee...

    Kyllä minä ainakin kaipaan lisää viihdettä. Ei tässä jaksa samojakaan jaksoja uudestaan kattoa eikä kovin moni muut TV-sarja viehätä. Lisää vaan, älkööt kattoko ne jota ei kiinnosta!
     
  17. Jokke79

    Jokke79 Tunnettu jäsen

    Регистрация:
    7 мар 2007
    Сообщения:
    898
    Симпатии:
    2
    Aika vittumaisen jännään kohtaan jäi. Tuleekohan seuraava jakso jo ens viikolla?
     
  18. ana198

    ana198 Guest Guest

    Регистрация:
    14 дек 2006
    Сообщения:
    2.735
    Симпатии:
    0
    Ennakkotietojen mukaan vasta tammikuun puolessa välissä, sillä aikaa olemme kaikki pakotettuja katsomaan parempia ohjelmia:p Noh onneksi se ei ole vaikeaa:D
    Airs next: Monday January 14, 2008 lähde tv.com
     
  19. Jokke79

    Jokke79 Tunnettu jäsen

    Регистрация:
    7 мар 2007
    Сообщения:
    898
    Симпатии:
    2
    Siis mitä helvettiä? Ai että 2 kuukauden tauko yhtäkkiä? Hyvin noi jenkit vetää jos toi paikkansa pitää :mad: :OI
     
  20. temero

    temero Guest Guest

    Регистрация:
    21 май 2007
    Сообщения:
    136
    Симпатии:
    0
    Foxin virallisilla sivuillakin jo nyt tieto päivitetty, eli tammikuussa jatketaan Pakoa... aika normaalia toimintaa pitää tauko jossain vaiheessa kautta.