Pöytäjalustat

Тема в разделе "Kaiuttimet ja subwooferit", создана пользователем Duh, 11 сен 2011.

  1. Duh

    Duh Tuttu käyttäjä

    Регистрация:
    31 дек 2006
    Сообщения:
    154
    Симпатии:
    1
    Pääsi tv-taso venähtämään kolmeen metriin, jonka myötä pitäisi sovitella kaiuttimet tasolle, mutta pöytäjalustatarjonta on yllättävän nihkeää. Paras/ainoa vaihtoehto tähän mennessä on OR ST125, valkoisena tosin. Saisivat vaan olla hiukan korkeammat, luokkaa 150...200 mm; olisiko hyviä ehdotuksia? Kiiltovalkoinen tai rst etusijalla.
     
  2. Kossu 016

    Kossu 016 Guest Guest

    Регистрация:
    4 мар 2011
    Сообщения:
    8
    Симпатии:
    0
    Itsellä vähän samantapaista hakusessa tietokonepöydälle. Ei ole kyllä paljoa kilpailijoita tällä saralla ja näkyy hyvin myös hinnoissa.

    Pitäis varmaa itse yrittää tehdä.
     
  3. JR1911

    JR1911 Ponies everywhere! Tukijoukot

    Регистрация:
    27 мар 2004
    Сообщения:
    2.730
    Симпатии:
    5
    Täälläkin olisi hakusessa pöytäjalustat. Nuo ST125:t tosiaan ovat ainoat mitkä itse olen löytänyt, mutta mitään 80e en tosiaankaan ala niistä maksamaan mikä niillä on esim. verkkokauppa.comissa hintana. Joten vinkkejä otetaan vastaan, vaatimukset muuten samat kuin Duhilla, eli korkeutta sellaiset 15cm mutta väri saisi olla joko musta tai tummanruskea.
     
  4. Jamvais

    Jamvais Uusi jäsen

    Регистрация:
    26 май 2010
    Сообщения:
    8
    Симпатии:
    0
    Eipä tuollaiset ole kovin vaikeat väsätä.
    Itse olen miettinyt suoraan pöytään kiinnitettävää lyhyttä rautaputkea, jonka päähän sitten jonkinlainen taso. Samaan tapaan, kuin on perus kaiutinjalustat.
     
  5. Tammenterho

    Tammenterho Guest Guest

    Регистрация:
    13 ноя 2009
    Сообщения:
    55
    Симпатии:
    1
    Täytä 4 kokistölkkiä hiekalla, ja laita ne kaiuttimen alle.
     
  6. woffen

    woffen Tuttu käyttäjä

    Регистрация:
    30 июл 2010
    Сообщения:
    153
    Симпатии:
    0
    Miten olisi yksi tuollainen harkko / kaiutin? Maksaa sen 1,69€ :)

    [​IMG]
     
  7. Duh

    Duh Tuttu käyttäjä

    Регистрация:
    31 дек 2006
    Сообщения:
    154
    Симпатии:
    1
    + puukko 1,5 € itsensä sokeuttamiseen :D Hiukan elegantimpi ratkaisu olisi hakusassa, ei oikein muuhun sisustukseen lekaharkot ja kokistökit istu. Itse tekemällä voi ulkonäkö olla vähän niin ja näin, kun ei ole tullut jauhemaalaamoakaan hankittua ja tig-hitsaustakin on opiskeltu vain teoriassa.

    Ihmeen vähän on tarjontaa pöytäjalustamarkkinoilla. Pitänee käydä katsastamassa OR:t livenä.
     
  8. Jamvais

    Jamvais Uusi jäsen

    Регистрация:
    26 май 2010
    Сообщения:
    8
    Симпатии:
    0
    Последнее редактирование: 25 фев 2012