Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Cd Wow!

Тема в разделе "Kauppapaikoista", создана пользователем Raimo, 28 ноя 2002.

  1. Sam_666

    Sam_666 Guest Guest

    Регистрация:
    27 дек 2001
    Сообщения:
    190
    Симпатии:
    0
    Jiihaa! Kokeilin minäkin tuota lottoa eilen, ja 17. koodi antoi £8,99 alen. Lähti sitten Right Stuff: SE hintaan £4. Yhteensä kokeilin n. 25 koodia ja tulos on 8,99 1kpl, 1,99 0kpl 1,00 2kpl, ja loput 0,5.

    Eihän tuolla 1,99 kupongilla saa kuin vajaa puoli puntaa enemmän kuin niillä 1,5 kupongeilla, jotka (kai?) toimii vieläkin. Siinä mielessä tässä lotossa on aika paljon hommaa. Noita 8,99 kuponkeja lienee nimittäin aika vähän.
     
  2. Heka

    Heka Guest Guest

    Регистрация:
    17 дек 2001
    Сообщения:
    222
    Симпатии:
    0
    Kokeilin ihan äskettäin Mailinatoria ja kyllä sinne ainakin viesti tuli. En ole vielä koodia kokeillut syöttää wow:lle, mutta eiköhän sen voi myös olettaa toimivan.
     
  3. xander

    xander Guest Guest

    Регистрация:
    16 дек 2002
    Сообщения:
    1.507
    Симпатии:
    1


    You lucky bastard! :D
     
  4. moby

    moby Tunnettu jäsen Tukijoukot

    Регистрация:
    4 сен 2001
    Сообщения:
    710
    Симпатии:
    2
    CD-WOW listaa nyt myös Tresures wave 3:n boksit hintaan £14.99 miinus mahdolliset alunnukset. Ei paha.
     
  5. JaniH

    JaniH Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Регистрация:
    8 авг 2000
    Сообщения:
    6.713
    Симпатии:
    16
    Onkos nuo koodit aina samat samalle alennukselle? Itselle ainakin kaikki 0,5 alennuskoodit olivat keskenään identtisiä, samoin kuin yhden punnan koodit. Eli jos joku 8,99 punnan koodin saanut laittaa sen tänne, niin muut voivat käyttää sitä ihan vapaasti ja ryöstää cd-wow:in. Olenko minä käsittänyt väärin, vai onkohan nuo isompiin alennuksiin olevat koodit jotenkin spesifioituja eli koodit ovat erilaisia tjsp?
     
  6. kurdt

    kurdt Guest Guest

    Регистрация:
    27 ноя 2002
    Сообщения:
    7.255
    Симпатии:
    25
    Minä kokeilin eilen mailinaattorin avulla 100:lla koodilla, luit oikein, ja tuli noin 10 £1 koodia, 2 £1,99 ja 0 £8,99. Keksin myös suoran urlin haluamani tuotteen ostoskoriin lisäämiseen joten kahdella selainikkunalla homma kävi noin 10-15 minuutissa.

    Minuakin kiinnostaisi tietää tuollainen £8,99 koodi, vaikka käytettykkin. Voisi vertailla, että onko noissa jotain samoja piirteitä. Tällöin voisi tilata vaikka sen 200 koodia ja tsekata sieltä vain mitä sopivat profiiliin :D

    *edit*
    Näyttää sille, että nuo koodit poistuvat käytöstä vasta kun tilaus on tehty. Tilasin juuri Pulp Fiction Collector's Edition DTS:llä hintaan £6 :thumbsup:
    Joten tuo lypsäminen yhdellä koodilla ei näköjään onnistu, vaikka tuo että koodin voi pistää redeemed tilaan ja sitten remove itemillä tehdä uuden tilauksen samalla koodilla antaisikin olettaa, että sama koodi toimisi useamman kerran.
     
  7. hrantala

    hrantala Guest Guest

    Регистрация:
    25 май 2001
    Сообщения:
    1.287
    Симпатии:
    1
    Tilailin kymmenkunta koodia ja jaksoin kokeilla niistä peräti kolme kappaletta. Kaikki 10 olivat erilaisia ulkoasultaan, ei edes kahta saman tyylistä.
     
  8. IsoArska

    IsoArska Guest Guest

    Регистрация:
    14 июл 2003
    Сообщения:
    1.792
    Симпатии:
    4
    Kokeilin muuten lisää 75 koodilla. Kaksi 1 £ koodia ja loput 0.50.
    Taitaapi olla "pikkaisen" vähennetty noiden muiden kuin 0.50£ koodien esiintyvyyttä.

    Edit -- Tai sitten ei. Näyttää riippuvan hyvin paljon, mitä sähköpostiosoitetta käyttää...
     
  9. JTX

    JTX Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    28 сен 2001
    Сообщения:
    5.794
    Симпатии:
    14
    Noniin, sai nothing suostuteltua minutkin tilaamaan :) Ensimmäisenä lähti Stingin uusin cd hintaan 6.99. Kaipa tästä minullekin pakkomielle tulee, itku. Kiitti vaan ...
     
  10. mankeli

    mankeli Suurguru Tukijoukot Guest

    Регистрация:
    23 янв 2003
    Сообщения:
    897
    Симпатии:
    1
    Muchas gracias, heitin varmuuden vuoksi tuoltakin ennakkotilauksen vetämään, ettei vaan jää joulukuussa luu käteen.

    £8.99 -alennuksen metsästys tuntuu jokseenkin epätoivoiselta, olen kokeillut parin päivän aikana n. 60 koodia ja ehkä n. 5 niistä on ollut £1 arvoisia, kaikki muut £0.50 :p
     
  11. Bulli

    Bulli Guest Guest

    Регистрация:
    4 янв 2003
    Сообщения:
    2.083
    Симпатии:
    1
    Mitenköhän paketoivat nuo Wave 3-boksit? Voi tulla ikäviä kolhuja mikäli postittavat niissä normaaleissa paketeissa.
     
  12. gaston

    gaston Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    23 окт 2001
    Сообщения:
    3.496
    Симпатии:
    86

    Minulle tuli The Complete Goofy tuolta aikoinaan normaalissa pahvipaketissa, mutta ei ollut saanut onneksi kolhuja.
     
  13. Sam_666

    Sam_666 Guest Guest

    Регистрация:
    27 дек 2001
    Сообщения:
    190
    Симпатии:
    0
    Tässä tulee yksi käytetty £8,99 koodi:
    37261-5dc9a-b5848-78561

    En kuitenkaan usko, että koodit olisivat samankaltaisia samalle summalle. Luulen, että sekä koodi, että koodin arvo arvotaan ja talletetaan tietokantaan. Samaan kantaan sitten merkataan koodi käytetyksi, kun se käytetään.

    Tuo koodi oli muuten jo toinen £8,99, jonka sain (don't kill me!). Ekaa koodia en kyllä saa enää selville.
     
  14. JaniH

    JaniH Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Регистрация:
    8 авг 2000
    Сообщения:
    6.713
    Симпатии:
    16
    Jep, ei toiminut. Pitää ilmeisesti sittenkin maksaa tilauksista jotain. :(
     
  15. hasseli

    hasseli Scarlett Fan Tukijoukot Guest

    Регистрация:
    3 фев 2003
    Сообщения:
    1.167
    Симпатии:
    0
    Hyvin sain tuon £1,5 voucherin toimimaan mutta punnan vastaava ei toiminut. Tuli tilattua tuo wave3 aku kun halvalla sai. Toinen tilaus Cdwow.comista ja jäi ihmetyttämään kun tuolla omassa accountissa ei näy tuota tilausta vaikka mailiin tuli varmistus. Kun tilasin Heron se näkyi heti tuolla omissa tilauksissa. Onko tuossa jotain häikkää vai saattaako tilaukset kirjautua sinne viiveellä?
     
  16. Mellon

    Mellon Guest Guest

    Регистрация:
    15 июн 2003
    Сообщения:
    189
    Симпатии:
    0
    Saattaa joskus vähän pätkiä toi tilausten kirjautuminen. Jos olet saanut tilausvahvistuksen ja rahastus on tapahtunut niin voit olla varma että elokuva on tulossa. Voit myös kokeilla tilausten seurantaa toiselta serveriltä (siis vaihda esim. alun www2 muotoon www4). On ainakin minulla toiminut aikoinaan.
     
  17. Bulli

    Bulli Guest Guest

    Регистрация:
    4 янв 2003
    Сообщения:
    2.083
    Симпатии:
    1
    Tuskin kannattaa (vielä) hätäillä. Itselläni muutamat tilaukset ovat kirjautuneet oikein sinne vain hävitäkseen päivän päästä. Tilaukset ilmestyivät uudelleen listaan muutaman päivän kuluttua.

    Tänään tuli Ronin ja julkaisu on muuten ihan hyvä, mutta luvattua 8-page booklettia ei löydy. Jaksaisikohan tuosta käydä valittamaan...
     
  18. IsoArska

    IsoArska Guest Guest

    Регистрация:
    14 июл 2003
    Сообщения:
    1.792
    Симпатии:
    4
    Minua kiinnostaisi enemmän, minkä nimiseen sähköpostiosoitteesiin tuon tilasit. Olin huomaavinani korrelaatiota osoitteen ja koodien kanssa. (Muodostaa mahdollisesti koodin jollakin logiikalla kirjaimista???)
     
  19. electricboy

    electricboy Guest Guest

    Регистрация:
    5 ноя 2000
    Сообщения:
    2.580
    Симпатии:
    3
    Käsittääkseni tuota booklettia ei ole R2/R4 -julkaisuissa, mutten voi mennä 100% takuuseen.
     
  20. jansku76

    jansku76 Guest Guest

    Регистрация:
    27 май 2000
    Сообщения:
    2.300
    Симпатии:
    1
    Oman kappaleeni tilasin myöskin Wowsta ja siinäkään tuota booklettia ei ole.