AUDIO PRO Addon Three

Discussion in 'Kaiuttimet ja subwooferit' started by Matadori, Jun 8, 2010.

  1. Matadori

    Matadori Guest Guest

    Joined:
    Jul 25, 2006
    Messages:
    48
    Likes Received:
    0
    Mulla on nyt otsikon mukainen 2.1 sydeemi ollut käytössä viikon ja olen ollut tosi tyytyväinen. Antavat telkkarin surkealle äänelle ihan uuden elämän. Ainoa huono puoli Addon3:ssa on ettei sitä voi ohjata kaukosäätimellä.
     
  2. Hans Byxor

    Hans Byxor Tunnettu käyttäjä

    Joined:
    Nov 29, 2008
    Messages:
    299
    Likes Received:
    0
    Eikös TV:n kakella pysty säätämän noidenkin volumea, jos ne on liitetty kuulokelähtöön?

    Kuulokelähdön käyttäminen on tietysti esteettisesti vähän kyseenalainen ratkaisu, jos liitäntä on TV:n etupuolella...
     
  3. Matadori

    Matadori Guest Guest

    Joined:
    Jul 25, 2006
    Messages:
    48
    Likes Received:
    0
    No itseasiassa pystyy kyllä, mutta Panasonicin äänet ei hiljene, kun työntää liittimen reikään (???) ja se volumen säätö täytyy hakea aina menusta ja asetuksista...siis työlästä ja hidasta. Helpointa olisi, jos addonnissa olis oma kaukosäädin. Tosin se olis taas yksi kapula lisää lojumaan ties minne.
     
  4. Hans Byxor

    Hans Byxor Tunnettu käyttäjä

    Joined:
    Nov 29, 2008
    Messages:
    299
    Likes Received:
    0
    Luulisin jostain valikoista löytyvän asetus "TV:n kaiuttimet on/off" tai jotain sinne päin, jolla saa telkun omat kaiuttimet mykiksi. Aika hassua, jos TV:n softa on oikeasti noin kankea.