Näköjään tänään joku Happy Hour. Saas nähdä onko leffojakin vai pelkkiä "teknisiä" vaatteita ja vauvantarvikkeita.... https://cdon.fi/happyhours/
Kiitti vinkistä. 10 sentin mittakauha lisätty toivelistalle. Muutaman kerran on jäänyt tilaus tekemättä, kun on jäänyt juuri noin kymmenestä sentistä kiinni, ettei ole jokin alennusraja täyttynyt.
^Mielenkiintoista, että Suomeen lähetetään suomenkieliselle ihmiselle viesti, jossa se pienellä kirjoitettu rajoitus ei ole vastaanottajan omalla kielellä. Saamassani viestissä luki myös näin:
Ja viestin linkit vievät cdon.se. Sattumoisin oli myös esim. Jackie Chan, Bruce Lee ja Hitchcock-boksien hinnat nousseet takaisin kahteenkymppiin...
Ja monet noista UHD:sta, jotka ovat 19,95€ ovat olleet tarjouksessa 2 kpl 30€ enkä ostanut silloinkaan, niin miksi ostaisin nyt 16€? Ehkä uusi mahdollisuus The Last Jedi:lle ja suomiteksteillä tuo BlackKklansman ja Django, kun voisihan sitä itse tarkastaa tuon ulkomaita myöten ihmetystä aiheuttaneen 50 GB BD-R julkaisun. Onhan 20% sentään jotain normihinnoista
Onko hyviä tärppejä? Itse bongaamiani: Star Trek: Voyager Complete Box 54,95 (ikävä kyllä tämä ehti loppua ennen kuin itsekään tilasin) Suomi-Filmi - Täydellinen kokoelma 149,95 (tämän tilannen vielä)
Olipa positiivinen ylläri, että sähköpostiin pompsahtanut "CDON+ kaupan päälle jos ostat 10 eurolla" toimi myös esim. Playstation Storen rahakorttien kanssa. Eli 15€ pleikkarin tilille kun sille joskus käyttöä kuitenkin on, ja CDON+ vuodeksi kaupan päälle. Hyvä diili.
Ei toimi koodi minullakaan vai voiko olla että levyt kuuluvat digitaalisiin tuotteisiin eli ei voisi käyttää tuota 5€ koodia?
Ensimmäistä kertaa tuli viimevuonna tilattua tuo cdon+ jäsenyys ja nyt tuki eka koodi hyvitys noista ostoista. Mutta minkä takia summa on pienempi kuin mitä pitäsi.Missään säännöissä en löydä syytä tuohon hinnan putoamiseen. Ei ole isosta summasta kysymys mutta kuitenkin. Olen joka ostoksen jälkeen käynyt katsomassa miten kertyy bonus ja loppu summa ennen vuoden päättymistä oli 2,43 euroa (kuten sanoin,en ole paljon tilannut ja summa kohtuu pieni) mutta nyt maksoi bonuksena vain 2 euora. Miksi summa on pyörsitetty alaspäin ja mistä tämmöisen säännön löytää kun tuommoista löytänyt mistään. Ja kaikki ostokset mitkä tein kerrytti tuota bonusta tuohon 2,43 asti. Joten onko tuo cdon + normaali tapa viedä rahaa bonuksesta tai jokin virhe. Laitoin jo kysymystä heille,tiedä kuinka kauan kestaa vastaus ja tietäisin vähän etukäteen mihin tuo perustuu,koska ei tuo ole mitenkään oikeudenmukaista ja kun ei tuota missään sanota joten tuntuu väärältä.
Toimii myös toisin päin, eli jos olis ollu 2.50 ni olis pyöristyny 3 euroon. Ajattelin, että aina pyöristäisivät ylöspäin lähimpään euroon, mutta ilmeisesti itsellä mennyt aina tuon x,50 yli tuo bonus.