No minusta Rogen kyllä sopisi GhostBusters elokuvaan oikein hyvin. Toki vähän liian itsestäänselvältä vedolta moinen tuntuisi, mutta sitähän Hollywood nykyään tuntuu olevan.
No muistetaas nyt kuitenkin, että Billy Murray on mukana sellaisessa elokuvahistorian merkkiteoksessa kuin Charlie's Angels. Että eiköhän kaljupää "lähde mukaan" mihin vaan kun tarpeeksi maksetaan. Nimimerkillä -Kyllä Ben "Bloodrayne, Love Guru" Kingsley tietää. IMDB:ssä näyttää olevan mukana leffassa, joka julkaistaan 2012. Aika futuristinen vuosiluku muuten...
Noh, kyllähän meitä tuosta sitten infotaan jos meinaavat sen toteuttaa... ja mikseivät toteuttaisi jos peli myy hyvin? Elämme uudelleenlämmittelyn aikoja.
Viime aikoina on ollut sen verran huhuja liikenteessä tämän projektin tiimoilta että GB3 taidetaan sittenkin valkokankaalla nähdä. Ivan Reitman on ainakin leffasta puhunut, käsikirjoituskin taitaa olla valmis tai ainakin hyvällä mallilla. Ensimmäisten osien ystäviä varmaan lämmittää että myös vanhat näyttelijät puuhastelevat projektin parissa, jopa Ernie Hudson: http://protoncharging.com/gb/2009/10/20/hudson-talks-more-about-reitmans-tentative-plans/ Toisaalta olisi pienoinen ihme jos Rick Moranis leffassa nähtäisiin kun kerran kaveri on näyttelijäntyöt lopettanut kokonaan.
En ymmärrä miten Ghostbusters 3 voi toimia vanhalla miehityksellä? Miehet ovat vanhentuneet aika paljon ja Dan Aykroyd on todella lihava nykyään? Harold Ramiskin kerännyt kiloja. Olen Ghostbusters fani mutta huolissani olen miten tuo tulee toimimaan.
No eipä ne jahdatut haamumaamutkaan nyt mitään painonvartijoita olleet Eiköhän sitä ihan pömppömahaisenakin pysty niitä öllimölliköitä metsästämään.
Joo, kuka nyt semmosia läskejä nykyään jaksais enää katella! Robert Pattison, Channing Tatum, Dominic Purcell ja digitoitu Heath Ledger vaikka pääosiin ni homma toimii!! :thumbsup::thumbsup:
Pelottava idea, niin pelottava ettei osaa sanoa tykkäisikö siitä vai ei! Ja Tony Halme Die Hard 3-tyyppiseen cameoon haamuksi.
Pelasin tuon uuden sukupolven konsoleille tehdyn videopelin Xbox360:llä läpi tuossa jokunen aika sitten. Siinähän oli tosiaan paitsi ääninäyttelijöinä originaali-cast, myös Dan Aykroydin ja Harold Ramisin kynäilemä "tarina"...ja täytyy kyllä sanoa, että sellaista sekavaa sillisalaattia saa hakea. Ei päätä ei häntää. Että sinänsä tuo leffaversiointi ei oikein koskaan kuulostanut hirveän innostavalta. Ja eikös Ghostbusters II ollut jo aikanaan pettymys kaikin puolin, ja selkeä tasonlasku alkuperäiseen verrattuna. Itse kyllä aina tykkäsin siitä(kin).
No nyt voit taas alkaa pidättelemään, Harold Ramis kertoi ABC:lle antamassaan haastattelussa elokuvan olevan tulossa. FilmShaft
Kyllä. Juuri uudesta Empirestä luin tämän uutisen, kun ajattelin leffan olevan vielä jossain tuotantohelvetissä. Nähtävästi ne sitten tekevät sen naisjoukolla. Siitäkin huolimatta, että leimautuisin sovinistiksi, on vaan pakko todeta idean olevan erittäin typerä. Olisihan niitä vanhoja hahmoja voinut käyttää, mutta uusilla miesnäyttelijöillä.
Vähän samoilla linjoilla. Todennäköisesti tämän elokuvan kaksi pääkohderyhmää ovat 1)ne aikamiehet (siis nimen omaan miehet), jotka ovat diggailleet kovasti alkuperäisistä kahdesta elokuvasta ja 2)joko heidän lapsensa, tai muut lapset ja teinit. Jotenkin epäilen, kiinnostaako jälkimmäisen kohderyhmän naispuolisia edustajia - eli nuoria tyttöjä - tämä leffa, vaikka päähenkilöt ovat mimmejä? Ja koska päähenkilöt ovat mimmejä, niin kiinnostaako poikia tämä enää senkään vertaa? Toistaalta kredittiä siitä, että tässä on otettu tietoisesti aika iso riski - eikä minulla olisi mitään sitä vastaan, että tämä menestyisi kaupallisesti, ja muillakin mittareilla.