3 kpl oli hyllyssä, varastossa todennäköisesti lisää. Ei siellä ainakaan koskaan ruuhkaa ole. Kassalla ei ongelmaa.
Kajaanin Anttilasta sai myös. Kännykällä näytin alekupongin. Täti ei paljoa sitä edes tutkinut, naputteli vain oikean hinnan koneelle ja sillä selvä.
Espoonlahden Anttilassa tuli käytyä ja mukaan tuli. Kassatäti ihmetteli siinä jonkun verran, kun kuulemma niin hienot laitteet ja yritti lukea ties mitä koodia, mutta kun toistelin tarpeeksi että siinä lukee tarjous plussakortilla, niin homma vihdoin avautui. Taisi naputella hinnan suoraan. Ja olin siis kupongin tulostanut. Täytyy sanoa että kyllä on hinta kohdallaan. Suuret kiitokset vinkistä. Hyllyssä oli 4 kappaletta ja siis 3 jäi.
Sellon Anttilaanhan eivät olleet tilanneet mitään uutuuksia kesäkuun jälkeen, kun oli alasajo tulossa. Suljettiin elokuun lopulla.
Milloin Espoonlahden Anttila suljetaan? Sinänsä harmi, koska siellä on mielestäni yksi parhaista Blu-ray valikoimista PK-seudulla hintojen suhteen. Yleensä saa vielä tingittyä hyvän diilin jos sopiva myyjä paikalla. Kamppi sen sijaan on melko surkea. Sinänsä paljon sisältöä, mutta todella vähän tarjoustuotteita.
Täsmentäisitkö kuinka tuon kaltainen ylipäätään on mahdollista ? esim. juuri Anttilan kaltaisessa tavaratalossa, kun ainakaan itse en muista moisesta päässeeni osaksi milloinkaan, vaikka tinkiminen kuluukin mielestäni jo yleissivitykseen.
Itse olen kuullut, että nimenomaan näistä kaverille halvalla myymisistä olisi tullut sanomista ylemmältä taholta. Ja että sen takia hintapolitiikka on tarkentunut (ei älyttömän halpoja (liikkeen hinnottelemia) poistoleffoja).
Kampissa nauretaan tyyliin pihalle jos edes alat ehdottamaan moista, tai vähintäänkin katsotaan nenää pitkin. Tuolla kuitenkin välillä saanut esim lisättyä leffan tai pari 3 leffaa/10 eur -kampanjaan mukaan vaikka eivät siihen normaalisti kuuluisi. Tai laskettu hintaa 5 eur -> 1 eur jos ollut jokin vanhempi julkaisu kyseessä. Mutta aika harvinaisia tapauksia noikin.
Vähemmän yllättävää, että nauravat sinut pihalle. Anttila ei ole yksityinen liike, jossa myyjä voi mielivaltaisesti antaa alennusta, järki käteen. Espoossa on siis melko tunareita myyjiä.
Niin siis tokihan itsellekin kelpaisi saada leffoja halvemmalla, ei siinä mitään. On vain aika hauskaa, kun ihmetellään jos Anttilasta ei saa tavaraa ilmoitettua hintaa halvemmalla.
Totta kai minullekin. Mutta silloin pitäisi irrota jokaiselle tinkaajalle halvemmalla, jos totta puhutaan
Pasilan aseman Makuunissa oli myynnissä iso laari BD-kiekkoja (vuokrauksesta poistettuja) hintaan 1,5 eur / kpl. Napsin itse mukaan 13 eniten kiinnostavaa. Laarissa oli mm. toistakymmentä Django Unchained leffaa.
Jossain oli muistaakseni joskus arvio, että lopettaisivat kaikki Anttilat vuoden loppuun mennessä. Jos alasajoon menee sama aika kuin Sellossa, niin luulisi että aloittaisivat jo alasajon. Voihan olla että Kesko on päättänyt siirtää noita juttuja joulumyynnin takia Joulun yli, tiedä tuota. Kaikkihan on aina mahdollista.
Saattaa tosiaan hyvin mennä joulun yli. Aiemmin Kesko ilmoitti, että Anttiloilla aikatauluna on helmikuu 2015 ja Kodin ykkösillä kesä 2015: http://www.kauppalehti.fi/etusivu/anttiloiden+tyhjenevia+tiloja+odottaa+pilkkominen/201407689531
Kiitos. Pitää seurata tilannetta. Voisi löytyä melko edullisesti tavaraa näistä myymälöistä juuri ennen sulkemista.