Gigantti on tiputtanut 2D version hinnan 12,95 euroon. 3D versiota ei ole edelleenkään tarjolla. http://www.gigantti.fi/product/elokuvat/blu-ray-elokuvat/BDVDHOBBITI2/hobitti-smaugin-autioittama-maa-blu-ray
Pacific Rim Limited Robot Pack pudonnut kanssa gigantissa 13,95€ http://www.gigantti.fi/product/elokuvat/3d-blu-ray-elokuvat/BD3DPACIFICRO/pacific-rim-limited-robot-pack-3d-blu-ray-blu-ray
3D:n hinta 29,95 euroa. :weep: http://www.gigantti.fi/product/elokuvat/3d-blu-ray-elokuvat/BD3DHOBBITI2/hobitti-smaugin-autioittama-maa-3d-blu-ray
CDON:ssa kevään suuri varastontyhjennys http://cdon.fi/kevään_suuri_varastontyhjennys/elokuvat/blu-ray/
Kiitos tipistä. Nämä lähti matkaan: Baby of Macon Blu-ray 2.47 Battle Of Britain (Blu-ray) 3.47 Ben X (Blu-Ray) 2.47 Jurassic Park (Blu-ray) 4.97 Flight (Blu-ray) 4.95 Jahti (Blu-ray) 4.95 Ja kassalta vielä kainaloon: Disney Klassikko 12: Tuhkimo (Blu-ray + DVD) 7.95 (ja vaimo kiittelee taas...)
Kiva kiva. 5€ koodikin tuli käyttöön. Jack Reacher 3.70€ Troy 3.71€ Oblivion 3.70€ Jurassic Park 3.71€ + Postit 2.95€, yhteensä 17.77€
Cdon tarjoaa näennäisellä tarjouksella tällä hetkellä Up kohti korkeuksia -elokuvan 3D-painosta. Hinta pompsahtaa puolet kalliimmaksi siirryttäessä ostoskoriin. En oikein ymmärrä, joku bugi tai ymmärrykseni puute.
Kiitos Vinkistä nämä lähti mukaan 1408 (Blu-Ray) 2.97€ Avain Pakoon (Blu-ray) 4.97€ Enkelit ja demonit (Blu-ray) 3.97€ Get the gringo (Blu-ray) 6.47€ Ghost Rider (Blu-Ray) 2.97€ The Covenant (2006) (Blu-Ray) 4.97€ Mr.Brooks 3.47€ Hulluna Saraan (Blu-ray + DVD) 2.97€ Postit: CDON+ Summa: 32.76€
Lielahden Prismassa oli hyllyssä muutamia Pixarin, sekä muitakin animaatioita hintaan 5€, esim Nemoa etsimässä (1kpl) ja Happy Feet. Kävin poistamassa Pixarin lyhytpätkät vol 2. BD-levyn.
Arrow Filmsin julkaisuja olisi läjäpäin tarjouksessa heidän omassa nettikaupassaan. http://www.arrowfilms.co.uk/shop/index.php?route=product/category&path=66 Ilmaiset postit yli £50 tilauksissa. Huom: Seassa myös DVD julkasuja.
Muuten ihan hyvä, mutta PayPal on ainut maksumalli. Näin korttiaikaan melkoisen typerä malli. Lisäksi kattelin paria nimikettä ja muualta näyttää saavan sitten samaan hintaan, kun on postit laskettu mukaan,
Tarkennatko vielä vähän, miksi PayPal on korttiaikaan typerä malli? Eikös kyseessä ole kuitenkin vain välikäsi, joka tuo lisää turvaa (ei tarvitse antaa joka paikkaan kortin tietoja ja reklamaatio onnistuu mahdollisesti jopa helpommin kuin luottokunnan kanssa), kortin kanssa asioimisessa.
PayPal voi huvikseen sulkea tilisi, jos niin haluaa, ilman selityksiä. He voivat pantata tilisiirtoja ja ottaa lisämaksuja vailla ennakkovaroitusta. PayPalin asiakaspalvelu on hidasta ja töykeää, eikä heiltä saa suoria vastauksia kuin oikeusjutulla uhkailemalla.