Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

The Borgias (Showtime)

Тема в разделе "TV-ohjelmat ja -sarjat", создана пользователем Anarchy, 8 апр 2011.

  1. Anarchy

    Anarchy Guest Guest

    Регистрация:
    18 окт 2005
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    0
    Uusia historiallisia draamasarjoja pukkaa nyt joka tuutista. Mielenkiintoiselta tapaukselta vaikuttaa myös The Borgias, joka on vuoden 1492 Italiaan sijoittuva sarja.

    Päätähtenä sarjassa Jeremy Irons. Sarja alkoi USA:ssa 3.4 Showtimella ja on kerännyt 8.8 keskiarvon imdb:ssä.

    [​IMG]
     
  2. Kristian

    Kristian Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    31 окт 2002
    Сообщения:
    2.786
    Симпатии:
    119
    Huh, tämä ja Camelot ja pian alkava Game of Thrones... kunhan eivät nyt kaikki olisi hyviä, sillä silloin loppuu kyllä aika käsistä!
     
  3. Kylooni

    Kylooni Guest Guest

    Регистрация:
    26 апр 2006
    Сообщения:
    221
    Симпатии:
    0
    Pilotin perusteella sarja on katsomisen arvoinen. Henkilökohtaisesti pelkäsin, että tämä sortuu Tudorsmaiseen latteuteen ja mitäänsanomattomuuteen, mutta onneksi kävi toisin. Näyttelijävalinnat ovat kohtalaisen osuvia (mitä nyt olen kuvitellut Cesaren olevan hieman toisenlainen persoona) ja ryhmädynamiikka näyttäisi olevan kohdallaan. Tätähän on ilo odottaa ja katsoa mitä tulee - Bluray menee ostoon kumminkin satavarmasti, kunhan täällä se julkaistaan.
     
  4. Kmasse

    Kmasse Guest Guest

    Регистрация:
    10 июн 2011
    Сообщения:
    1
    Симпатии:
    0
    The Borgias on loistava sarja, ihan koukussa siihen, Imbd:n 8.8 ei tee oikeutta sille, antaisin 9.5

    Game of thrones kirjasarja erinomainen, ja mita sarjan 6-7 ekaa jaksoa nahnyt niin oikein hyvaa tv-sarjaa ovat tekemassa. Tv-sarja vain on liian "yhteenvetoimainen".
     
  5. Kylooni

    Kylooni Guest Guest

    Регистрация:
    26 апр 2006
    Сообщения:
    221
    Симпатии:
    0
    Onkos kenelläkään tietoa, milloin tämä tulisi Suomeen blu-ray formaatissa? Muutenhan pitää lähteä tukemaan ulkomaalaista sademetsäyrittäjää tämän hankkimisessa.
     
  6. Samppa

    Samppa Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Регистрация:
    13 июн 2000
    Сообщения:
    14.064
    Симпатии:
    30
    Tämä alkaa TV2:lta ensi sunnuntaina (2.9. kello 21:00).
     
  7. hansolo

    hansolo Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    1 ноя 2002
    Сообщения:
    5.005
    Симпатии:
    649
    Sunnuntain esitys TV2:lta tarkoittaa, ettei näy YLE HD:llä. Sen sijaan keskiviikon pikauusinta tulee kakkoselta ennen klo 23, joten näkyy YLE HD:llä.

    Ke 05.09. klo 22.40 Borgiat, maan ja taivaan valtiaat
     
  8. Samppa

    Samppa Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Регистрация:
    13 июн 2000
    Сообщения:
    14.064
    Симпатии:
    30
    Borgioiden katselu sai jäädä ensimmäiseen jaksoon, sarja ei onnistunut herättämään minkäänlaista kiinnostusta.