No perkele, kerrankin jotain hyvää. Näkyvätkö HD-kanavat pelkällä ohjelmakortilla vaikka ei ole mitään HD-tilausta olemassa eikä myöskään CI+ -kortinlukijaa? Siksi kyselen kun tuossa tiedotteessa todettiin että pitää olla "linkitetty laite". Aiemmin promossa HD-kanavatkin näkyivät, mutta silloin kanavat taisivat olla täysin auki myös kortittomille.
http://www.dna.fi/DNAOy/media/asiakastiedotteet/Sivut/kymmeniamaksu-tv-kanaviaohjelmakorttiasiakkaille.aspx
jaa, vai että lisää kanavia. Olihan noita päivällä mutta nyt on hävinny suurin osa ja ihan normaalistikin näkyvistä kanavista. se viasatin film pakettikin on kadonnut paitsi TV1000HD näkyy. Onkos ne vaihtaneet kanavien paikkoja, en ole vielä kokeillut hakea uudestaan mutta samallalailla kadoksissa töllöstä ja digiboxista ... mikähän mättää. Oulun DNAn alueella ollaan. Siis tuo viasatin film-paketti mulla on tilattuna.
DNA:n kaapelissa Oulussa ovat avanneet HD kanavat näkymään premier HD:ta lukuunottamatta, mutta vastapainoksi sitten sulkeneet ainakin kaikki tuplapaketin SD kanavat, esim mtv3 MAX. WBOX ilmoittaa "Viite 13 - kanava/lähetys ei lähetä ohjelmaa" Parempi ois että huomenna MAX näkyy kun tulee formuloiden aika-ajot.
joo, on joku häikkä täällä Oulussa. Siitä ilmotettiin siinä tiedotteessa kun yritin vikanumeroon soitella. Lähes kaikki maksulliset SD-kanavat poissa ja osa maksuttomistakin jotka normaalisti näkyy. HD-kanavat sitä vasten näkyy, vekkulia sanoisin
DNA:n verkossa näkyy kaikki kanavat vieläkin vaikka eilen piti olla viimeinen päivä. DNA:n asiakaspalvelun mukaan YLE HD lähetetään salaamattomana 24.5. saakka, joten näkyisiköhän muutkin siihen asti?
Harmi, etten pääse katsomaan kaikkia kanavia. Muutan vasta 1.6. ja silloin pääsen katsomaan kaapelitvlähetyksiä.
Emmä viitti 20e/v maksaa kortista ja 4.90e/kk vuokra-moduulista, että näkee HD kanavat. Täytyisi melkein ostaa oma CI+ moduuli.
http://www.dna.fi/DNAOy/media/asiakastiedotteet/Sivut/Maksu-tv-kanavienvapaajakeluohjelmakorttiasiakkaillejatkuuviela235saakka.aspx Kanavat näkyvät DNA Welholla siis vielä 24.5. aamuun saakka.