Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

The Day the Movies Died

Тема в разделе "Elokuvat", создана пользователем buran, 3 мар 2011.

  1. buran

    buran Guest Guest

    Регистрация:
    3 июн 2010
    Сообщения:
    3
    Симпатии:
    0
    Elokuva taidemuotona eilispäivää? No, ehkä, mutta ainakin Top Gun 2 saadaan vielä kokea! :D

    http://www.gq.com/entertainment/mov...ay-the-movies-died-mark-harris?printable=true

     
  2. Pvt Joker

    Pvt Joker Guest Guest

    Регистрация:
    11 авг 2009
    Сообщения:
    244
    Симпатии:
    0
    Tuohon suuntaan on Hollywoodissa kuljettu jo ainakin 1980-luvun puolivälistä asti. Elokuvien tekeminen on niin kallista, että isojen budjettien leffat tehdään varman päälle sellaisia, jotka todennäköisesti saavat paljon katsojia. Floppeja tulee silti, joten studiopomojen mielestä tätä linjaa pitäisi siis entisestään vahvistaa, eikä suinkaan ottaa lisää riskejä... Sama todetaan tuossa artikkelissakin (Top Gun on vuodelta 1986), mutta runsaammin perusteluin ja esimerkein.
     
  3. Super-J

    Super-J Lähes henkilökuntaa

    Регистрация:
    17 авг 2007
    Сообщения:
    4.401
    Симпатии:
    547
    No mutta, eihän Top Gun 2 ole mikään huono idea, verrattuna moneen muuhun ideaan mitä Hollywoodissa on kehitelty. Varsinkin jos se tehdään kunnolla, lopputulos voi helposti olla parempi leffa kuin alkuperäinen, ehkä jopa ihan oikea elokuva. :)

    Voisin kuvitella sen sijoittuvan ihan oikealle sotatantereelle, vaikka Irakiin, sehän olisi luontaista jatkoa ensimmäiselle leffalle. Eihän sen tarvitse olla mikään homoeroottinen ilmavoimien mainos. :D
     
  4. Rottapasi

    Rottapasi Tunnettu jäsen

    Регистрация:
    7 июл 2006
    Сообщения:
    661
    Симпатии:
    4
    Kylläpäs tarvitsee. Lentokoneet, valkoiset koppalakit, lentokoneen ohjaussauvat, G-voimat, suihkukohtaukset hikisten operaatioiden jälkeen. :rolleyes:

    Top Gun 2.

    (Tai sitten aiheeksi pilottien amfetamiinijohdannaiset piristeet, taistelustressi, pommitetut siviilikohteet, homojen asema ilmavoimissa jne.)