Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Supernatural

الموضوع في 'TV-ohjelmat ja -sarjat' بواسطة javir, بتاريخ ‏20 سبتمبر 2005.

  1. makemich

    makemich Vakiokasvo Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏4 سبتمبر 2002
    المشاركات:
    1,750
    الإعجابات المتلقاة:
    282

    Ällös murehdi, kun ikää tulee lisää alat sinäkin näkemään märkiä unia naisista ja Buffy sekä Puuha-Pete jäävät taka-alalle... :thumbsup:
     
  2. Sabbe

    Sabbe Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏14 يوليو 2003
    المشاركات:
    736
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Huonoa läppää heitetään täällä vaihteeksi. Buffy on yksi parhaista sarjoista ikinä. Itse pidän Supernaturalia myös loistavana sarjana ja en ihmettele sitä, että monet Buffystä diggaavat ovat samoilla linjoilla.

    Supernaturalissa on jotain samaa nerokkuutta roolihahmoissa, dialogissa, huumorissa ja draamassakin. Samaten tietysti nämä yliluonnolliset teemat esiintyvät molemmissa.

    Aika erilaisia sarjoja ovat silti, mutta on kuitenkin selvästi nähtävissä mitkä asiat iskevät Buffyfaneihin tässä sarjassa.
     
  3. Masi_K

    Masi_K Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏20 يوليو 2004
    المشاركات:
    308
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Joulu on mennyt jo ajat sitte ja vieläkään ei oo nordic versiona levyä puodeissa. :( Mistähä näkis päivämäärää että millo olis teoriassas tulossa ?
     
  4. O'Neill

    O'Neill Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏17 مايو 2005
    المشاركات:
    140
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Eilen jenkeissä tullut uusin jakso oli aivan loistava, ehkäpä koko sarjan paras jakso tähän mennessä. Aivan loistavaa tykitystä läpi jakson. Myös tätä edeltävä jakso oli todella hyvä, ja lisää odotellaan innolla.
     
  5. JP5.1

    JP5.1 Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏13 فبراير 2006
    المشاركات:
    158
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Uusin jakso oli loistava, kuten suurin osa meneillään olevan kauden jaksoista. Jakson alkupuolella tuli naureskeskeltua sarjakuvakirjojen nimille, jotka olivat kaikki sarjan jaksojen nimiä, ja muille viittauksille itse sarjaan. Sam ja Dean omina suurimpina faneinaan, hehheh. :thumbsup: Lopun paljastus selitti hyvin sarjiksien olemassaolon ja loppuratkaisu kruunasi paketin.

    Sarja on lähtökohdiltaan kovin vaatimaton verrattuna moniin muihin sarjoihin, mutta silti on tällä hetkellä yksi parhaista sarjoista, mitä töllötin tarjoaa. Ei tarvitse olla älyttömästi hahmoja, että sarja on mielenkiintoinen! Supernaturalin suurin etu on juuri Samin ja Deanin keskinäinen kemia, joka yksinkertaisesti toimii helvetin hyvin. Kokonaisuudesta tulee paljon tiivimpi, kun ei tarvitse seurata Lost ja Heroesmaisesti kymmenien hahmojen toilailuja, yleensä vieläpä ilman mitään kummempaa merkitystä.
     
  6. Sabbe

    Sabbe Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏14 يوليو 2003
    المشاركات:
    736
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Jep, olen JP5.1:n kanssa pitkälti täysin samaa mieltä. Uusin jakso oli aivan mahtava kaikin puolin, eiköhän tästä saada vielä tajunnan räjäyttävä lopetus tälle kaudelle. Mitä tulee Deanin ja Samin väliseen kemiaan niin ei näin hyvää sisaruskemiaa ole mun mielestä ollut missään sarjassa aikaisemmin. Se on todellakin todistanut sen, että ei välttämättä tarvitse laajaa vakituista näyttelijäkaartia.
     
  7. Maikku16

    Maikku16 Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏3 ابريل 2009
    المشاركات:
    45
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    En tiä onko täällä jo kerrottu mutta koska tulis supernturalin s3 boxi suomenkielisenä?:naminami: Ku on noi s1 ja s2 katottu monta kertaa jo läpi. En voi viäkää olla nauramatta ku dean vetää rypäleitä naamaan:D
     
  8. Masi_K

    Masi_K Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏20 يوليو 2004
    المشاركات:
    308
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    23.4 alkaa subilla pyöriä 3.kausi. Väittäisin että vähintäänkin puoleenväliin pitää odottaa, että saa levyllä.
     
  9. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏9 أغسطس 2004
    المشاركات:
    11,556
    الإعجابات المتلقاة:
    770
    Eilen päättynyt 2. kausi olikin jo hyvää settiä. 3. kausi nautitaankin sitten jo Blu-rayna... :)
     
  10. Joe

    Joe Vakiokasvo Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏2 أكتوبر 2002
    المشاركات:
    1,014
    الإعجابات المتلقاة:
    5
    Katsottu jo :thumbsup:
     
    آخر تعديل: ‏21 ابريل 2009
  11. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 مارس 2002
    المشاركات:
    3,907
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    On tätä odotettukin...
     
  12. larionof

    larionof Tuttu kasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏6 فبراير 2002
    المشاركات:
    399
    الإعجابات المتلقاة:
    3
    Tulkitsenko oikein, nämä ovat vihdoinkin uusia ennennäkemättömiä jaksoja näin suomalaisin vastaanottimin?

    Viimeisin 'uusi jakso' taisi tulla jo kaksi, vai oliko jo kolme vuotta sitten.
     
  13. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 مارس 2002
    المشاركات:
    3,907
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    Kyllä näin pitäisi juurikin olla. :hitme:
     
  14. larionof

    larionof Tuttu kasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏6 فبراير 2002
    المشاركات:
    399
    الإعجابات المتلقاة:
    3
    :hitme: takaisin, Suomen televisiokanavien tiedoista ei tahdo käydä ilmi onko uusi jakso ennen näkemätön vai mitä. Hyvänä esimerkkinä käy kanavalta toiselle siirtynyt ohjelma( En suoraan sanottuna muista enää tuliko tämä ohjelma samalta vai rinnakkaiskanavalta viime kerralla). Lisäksi maininta, uusinta, on yhtä harvinainen ohjelmatiedoissa kuin jaksonumerokin.

    Ja kun Topparilaisena talletan kaiken krääsän myöhempää katsomista varten, ei tule katsottua sen enempää mainoksia kuin ohjelmaesittelyjäkään. Samaten täällä ihmiset kirjoittavat uusintoina tulevista sarjoista aivan kuin ne olisivat uusia ja vieläpä vaatien paljastuksia piilotettuina. Näin täällä itse asiassa kirjoitettiin tämänkin sarjan suhteen kuin jaksot olisivat uusia. Saatika kirjoitukset, jotka eivät kuulu suomiketjuun:"4x18 Monsteri kirjan lopussa"

    CSI:sta, CSIM:sta ja CSINY:sta puhumattakaan. Mistään ei etukäteen näe onko jakso uusi, uusinta, uusinnan uusinta vai uusinnan uusinnan uusinta. :OI

    No, pääasia on, että sarja jatkuu, tänään.
     
  15. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 مارس 2002
    المشاركات:
    3,907
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    Tarkoitin kyllä tuolla päänhakkaamisella, että onhan se nyt älytöntä kuin 3 vuotta menee ennenkuin jostain sarjasta saavat uuden jakson näytettyä. :)
     
  16. JP5.1

    JP5.1 Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏13 فبراير 2006
    المشاركات:
    158
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Kerran viittaat minun kirjoittamaani viestiin, niin yritätkö sanoa kirjoitukseni olleen väärässä ketjussa, koska tämä olisi olevinaan suomiketju? Katsohan ensimmäiselle sivulle, kyllä tämä sarja on perustettu jenkkitahtiin seuraajan toimesta ja sellaisena on myös pysynyt. Jos suomen tahtiin seuraajat eivät halua lukea jenkkitahtiin seuraajien juttuja, perustakoon oman otsikon.

    Tänään jatkuu taas supernatural jenkeissä, huomenaamuulla lataukseen ja töiden jälkeen nauttimaan jaksosta. :thumbsup:
     
  17. larionof

    larionof Tuttu kasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏6 فبراير 2002
    المشاركات:
    399
    الإعجابات المتلقاة:
    3
    Kirjoitin tuon väärin enkä tarkoittanut sen olevan tänne sopimaton. Tarkoitin yksinkertaisesti sitä, että seuraamalla ohjelmaketjun kirjoituksia, ei aina voi olla selvillä missä mennään. Mielestäni suomitelkusta tuli vain toinen kausi mutta en ole/ ollut varma ja koska siitä tulee jo neljättä kautta Jenkkilässä, ja koska keskustelusäikeessä puhutaan samalla suomijaksoista niin sekaisinhan siinä väkisin on siitä onko tulevat kolmannen kauden jaksot uusia suomijaksoja vai vain kolmannen kauden jaksoja.

    Tsinivuo: :hitme: oli vain siksi, että päätä sitä täälläkin hakataan kun ei tahdo enää edes muistaa mitä tapahtui suomijaksoissa viime esityskerralla
     
  18. JP5.1

    JP5.1 Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏13 فبراير 2006
    المشاركات:
    158
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Ihan uskomattoman hyvä jakso (4x21) taasen, etenkin loppukohtaus ja Deanin koviskyynel olivat todella hyvin tehty. Tässä sarjassa on draamakin parempaa kuin esim. kaikkensa yrittävässä Lostissa. Ei malttaisi odottaa kausifinaalia, joka on taatusti huikea.
     
  19. chevalier

    chevalier Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏26 يناير 2009
    المشاركات:
    179
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    lostissa on sentään juoni ja tuleva kausifinaali saa supernaturalin näyttämään salkkareilta :D
     
  20. lazarus555

    lazarus555 Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏21 أكتوبر 2004
    المشاركات:
    90
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Ai lostissa on juoni? Mä en kyllä ole huomannut :D