Luulisi että tuommoinen kikkailu tulisi vaan kalliimmaksi, kun joudutaan erillisiä versioita tekemään. Ja on taas yksi syy lisää warettaa vuokraamisen sijasta, jos vuokraamalla ei näe enää ekstrojakaan.
Kerrankin järkevä ja täysipäinen ratkaisu mediatalolta. Eihän nytkään ehdi kunnolla syventymään vuokralevyjen ekstroihin, ja tolla tavalla annetaan ostoasiakkaille oikeata lisäarvoa.
Homoliittojen siunaus kirkolle kipeä asia Työryhmä on puhunut, homojen parisuhteen siunaaminen ei edelleenkään ole mahdollista.
Voihan sitä näin lama-aikana yrittää säästää näinkin... :hitme: Itse tosin lukisin ennemmin läpi Pazzen aloittaman ketjun aiheesta.
Pope se taas on ollut nokkelana:hitme:: http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Paavi+Kondomit+pahentavat+aids-ongelmaa/1135244372332
Voi hyvät hyssykät sentään. Ehkä popen mielipide johtuu siitä että asia ei taida olla hänelle enää kovin ajankohtainen..? Kaverilla on kuitenkin hengenvaarallisia mielipiteitä kun aattelee että esim. afrikassa tiedonkulku ja ihmisten valistus on mitä on.
Liam Neesonin vaimo yhä kriittisessä tilassa http://www.iltalehti.fi/viihde/200903189264181_vi.shtml "Useampien lehtitietojen mukaan hän on aivokuollut." ja vaimohan ansaitsee omankin nimen eli Natasha Richardson. ikävempi juttu.
Muovikuorisia munia munivissa kanoissa ei salmonellaa ole havaittu, joten Kinderin suhteen voi olla huoletta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1666168 Ei niinkään kiinnostava uutinen mutta pisti silmään seuraava: "Poliisi mittasi hänen nopeudekseen 149 kilometriä tunnissa satasen alueella Lahden moottoritiellä tiistaiaamuna." "- En katsonut mittaria, sillä minulla oli täysi työ päästä rekan ohi. Ilmeisesti ohitin siinä samassa jonossa myös siviilipoliisiauton." Saa olla kohtuu paska kuski jos on täysi työ päästä MOOTTORITIELLÄ rekasta ohi
Sehän riippuu mikä auto itsellä on alla ja siitä paljonko rekalla on nopeutta Ps. olen ajanut tyhjän tukkirekan perässä mittarin mukaan 150km/h
Tämä tapahtui viime syksynä Suomessa Mikkeli-Ristiina välillä ja oli vielä Suomalainen rekisteri tunnus perävaunussa. Että se niistä rajoittimista. Pitää kyllä aika hullu olla kuljettajankin. Itse harvemmin ajan reilua ylinopeutta mutta kun rekka pyyhkäisi takaa ohi yllättäen kovaa niin oli "pakko lähteä perään. Tiellä nopeusrajoitus on 80km/h.
Ihme rekka kun tollaset välitykset on... tai sitten on todella kova mittarivirhe sulla. Suurimmalla osalla rekoista ei pääse kuin noin 110km/h vaikka rajoittimen poistaisikin.
Mittarivirhettä en painottaisi kuitenkaan niin paljoa enää tuollaisissa nopeuksissa! On se kovaa ylinopeutta ajanut kuitenkin. Suurimmalla osalla henkilöautoillakaan ei pääse yli 200km/h mutta poikkeuksiahan löytyy :thumbsup:
Kinderissä oli kyllä sellainen alumiinifolion tapainen kääre, kun viimeksi katsoin. En ole muovimunia nähnyt läheltä onneksi ikinä.
Aina silloin tällöin vastaavanlaisia uutisia tulee vastaan ja minä en voi käsittää, miten joku voi olla raskaana tietämättään