Tärkeä tiedote foorumin käyttäjille

Sony W5500 sarja

En tråd i 'Televisiot' startet av slusse, 27 Jan 2009.

  1. jvc+2008

    jvc+2008 Guest Guest

    Reg.:
    28 Okt 2008
    Innlegg:
    41
    Liker mottatt:
    0
    Tuossa taitaa vihdoin olla alasivumuisti :)
     
  2. JMV-HD

    JMV-HD Guest Guest

    Reg.:
    6 Jan 2009
    Innlegg:
    40
    Liker mottatt:
    0
    Tai pikemminkin jälleen, koska hyvän W3000-sarjan jälkeen se napattiin pois. ;)
     
  3. rauttiz

    rauttiz Tuttu kasvo

    Reg.:
    8 Des 2004
    Innlegg:
    319
    Liker mottatt:
    29
    Nyt kun olen lukenut enemmän tietoja tästä mallista, en enää tiedä kumpi noista on väärin. Saattaahan tuo 3D-esittelykin näyttää väärän mallin kuvia tällä hetkellä.
     
  4. peeter3000

    peeter3000 Guest Guest

    Reg.:
    6 Okt 2007
    Innlegg:
    151
    Liker mottatt:
    0
    W5500:
    Videotulot: VGA • HDMI (x4) • SCART (x2) • YUV • S-Video • Composite
     
  5. Jvoutila

    Jvoutila Guest Guest

    Reg.:
    27 Mar 2007
    Innlegg:
    34
    Liker mottatt:
    0
    Onko kellään vielä heittää arvostelua tai muuta tästä W5500 mallista. Olisi kuukauden sisään tehtävä tv hankinta ja mietin odotanko vai otanko W4500..??
     
  6. itnortti

    itnortti Guest Guest

    Reg.:
    15 Apr 2006
    Innlegg:
    582
    Liker mottatt:
    0
    Epäilen että tätä mallia ei saa kuukauden sisällä. Ainakin jokainen kauppa ilmoittaa saatavuudeksi huhtikuun.
     
  7. Jvoutila

    Jvoutila Guest Guest

    Reg.:
    27 Mar 2007
    Innlegg:
    34
    Liker mottatt:
    0
    Tilasin itselleni yhden tällaisen 52" ennakkoon Sony Centerin kautta. Saas nährä iskinkö käteni "kakkaan"...
     
  8. itnortti

    itnortti Guest Guest

    Reg.:
    15 Apr 2006
    Innlegg:
    582
    Liker mottatt:
    0
    Sanoivatko koska noita saa ja mikä oli hinta? Jimm's pc-storessa näyttäisi olevan vajaan 2000e. Tekisi mieli pistää tilaukseen mutta jos toimitus on huhtikuussa niin pahimmassa tapauksessa odotusaikaa on 2kk.
     
  9. Jvoutila

    Jvoutila Guest Guest

    Reg.:
    27 Mar 2007
    Innlegg:
    34
    Liker mottatt:
    0
    Jäihän sille jonkun verran päälle 2000eskoo... Ennemmin maksan enemmän ja tiedän tasan tarkalleen jos jotain ongelmaa ilmenee niin Sony Centerin poijaat jelppaa.

    Lupaili maalis-huhtikuun vaihteeseen ensimmäisestä erästä mitä saavat. Hope so!
     
  10. prikala

    prikala Guest Guest

    Reg.:
    6 Mar 2004
    Innlegg:
    8
    Liker mottatt:
    0
    Mites suhtautuvat valovuotoon ja missä Sony Centerissä? Taannoin kun Tampereella ostattelin 40W4500:sta, sanoivat suurinpiirtein niin että valovuoto ei ole virhe, ei mene takuuseen, on huonoa tuuria eikä heidän myymissään ole sellaisia ollut. Myymälässä olisi töllön saanut ennen ostoa tarkistaa mutta eipä siitä ole iloa kun valovuoto ilmenee usein vasta parin tunnin käytön jälkeen.
     
  11. Jvoutila

    Jvoutila Guest Guest

    Reg.:
    27 Mar 2007
    Innlegg:
    34
    Liker mottatt:
    0
    Sanoivat, että voin vaihtaa laitteen jos havaitsen jotain sellaista.
     
  12. Nemo67

    Nemo67 Guest Guest

    Reg.:
    7 Jun 2006
    Innlegg:
    299
    Liker mottatt:
    0
    Näyttäisi Ranskan W5500 malleissakin olevan näin:

    CI+ (avec opérateurs câblés pris en charge)
    OUI

    Eli onko CI+ = CableReady HD euroopanlaajuisesti ? Ja siis Ranskasta ostetun W5500 laitteen saa paritetuksi Suomessa ?
     
  13. unreal

    unreal Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    4 Feb 2004
    Innlegg:
    3.804
    Liker mottatt:
    0
    Ei ole. CI+ on Common Interface-standardin uusi versio, joka mahdollistaa muun muassa CI-paikkaan laitetun moduulin parittamisen itse laitteen kanssa. CI+-tuki laitteessa ei kuitenkaan ole mikään tae Cable Ready HD-leiman saamisesta, vaan sen saamiseksi vaaditaan testien läpäisy ja hyväksyntä FiComilta.
     
  14. slusse

    slusse Guest Guest

    Reg.:
    27 Jan 2009
    Innlegg:
    20
    Liker mottatt:
    0
  15. Frazo

    Frazo Guest Guest

    Reg.:
    4 Mar 2009
    Innlegg:
    37
    Liker mottatt:
    0
    Itse juuri liityin Dvd Plazaan ja ajattelin itse osallistua myös tähän keskusteluun. Ennakkotilasin 40w5500 television tuon Lg 32lg3000:n tilalle kun rupesi tuon television kontrasti tai lähinnä sen puute harmittamaan. Ensin oli suunnitelmissa ostaa w4000 sarjalainen, sitten tulikin jo w4500 ja nyt tuo, niin enää en viitsi päätöstä lykätä kun tuo näyttää paperilla ainakin hyvältä. Toivottavasti tuolla pystyy lanin kautta toistamaan Hd tatoista videota DNLA:n avulla. Kellään ei varmaan tästä ole tietoa? Mietin myös, kun tuossa on 5.1 lähtö ja jos DNLA:n kautta toistettavassa videossa on monikanava raita, niin saakohan sen television kautta vahvistimelle monikanava muodossa?
     
  16. aarnikas

    aarnikas Guest Guest

    Reg.:
    5 Mar 2009
    Innlegg:
    1
    Liker mottatt:
    0
    Kevään pähkäilin TV hankintaa. Nyt tuli stoppi ja laitoin KDL-35V5500 tilaukseen verkkokaupasta hintaan 916 eeroa. Hintaero 40W5500 konsolin verran hyvinkin ja ominaisuudet tuntuisivat mulle riittävän.

    Saas sitten nähdä millainen on ja koska tuotetta saa kotiin saakka. Sonyn maahantuojan ripeys tunnettua. Toisaalta loppui pähkäily. Eikä pahemmin vielä mallia haukuttu :p
     
  17. Brennick

    Brennick Tuttu kasvo

    Reg.:
    21 Aug 2006
    Innlegg:
    319
    Liker mottatt:
    0

    kdl-35v5500.... :eek:i
     
  18. TYK

    TYK Guest Guest

    Reg.:
    14 Jan 2008
    Innlegg:
    23
    Liker mottatt:
    0
  19. JMV-HD

    JMV-HD Guest Guest

    Reg.:
    6 Jan 2009
    Innlegg:
    40
    Liker mottatt:
    0
  20. reijom

    reijom Uusi jäsen

    Reg.:
    4 Jan 2003
    Innlegg:
    18
    Liker mottatt:
    0
    Sist redigert: 6 Mar 2009