Etusivu  ·  Keskustelufoorumit  ·  Tarinatupa  ·  Chatti  ·  WebMail  ·  Kuvagalleria  ·  Leffa-arvostelut  ·  Kilpailut  ·  DVD-luettelointi  ·  DVD-tietokanta  ·  DVD-julkaisuaikataulu ·  Uudet julkaisut ·  Markkinapaikka  ·  Trailerit  ·  Muistilista  ·  TV-ohjelmat  ·  Teatterileffat  
Sivu 2 / 4 Ensimmäinen 1234 Viimeinen
Viestit 21 - 40 / 63

Aihe: Charlie Sheen

  1. #21
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: Hattori Hanzo View Post
    Todennäköisesti Charlie Harperin poikana.
    En lähtisi ehkä ensimmäisenä veikkaamaan tätä. Kutcher on 33-vuotias, tuntuisi melko iäkkäältä esittämään reilun nelikymppisen Harperin poikaa. Mutta mistä sitä tietää. Jos Kutcher nyt todella on se "valittu".

    En ole huolissani, koska en viiden ensimmäisen kauden jälkeisiä jaksoja ole nähnyt enkä hankkimassakaan. Ei niin väliä siis. Toki kiinnostaa sen verran, että miten homma toimii ja miten sarjan suosiolle käy.

  2. #22
    Ikäeroa in real life 13 vuotta ja äkkiäkös siihen saadaan tv:n fantasia maailmassa saada 4-6 vuotta lisää ikäeroa. Onhan Jon Cryerkin Sheeniä vanhempi ja näyttelee pikkuveljeä.

    Nuoruuden hairahdus josta Charlie olisi jopa tiennyt mutta salannut perheeltään. Viimeisenä "kostonaan" testamentannut koko omaisuutensa salaiselle pojalleen.

  3. #23
    Ulkonäköjen perusteella isä-poika tuntuu realistiselta. Mutta viittivätköhän tappaa Charlieta? Charlie Sheenin veli Emilio Estevez vähän yllättävästi kuoli sen jakson lopuksi missä vieraili. Ei noilla mitään tekemistä ole toistensa kanssa mutta tulipa vain mieleen.

  4. #24
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: Tilt-type View Post
    Ulkonäköjen perusteella isä-poika tuntuu realistiselta.
    Niin ehkä, ei ole kyllä Kutcheria tullut nähtyä pitkään aikaan missään. Kyllähän toisaalta tietysti sopisi Harperin hahmoon ihan mainiosti, että ukko olisi pamauttanut paksuksi jonkun vosun jo vaikka reippaasti alaikäisenä. Jolloin Kutcherin hahmo voisi olla ainakin melkein sen 33.

  5. #25

    Rekisteröitynyt
    maalis 2010
    Viestejä
    1 229
    Kutcherhan oli siinä "No strings attached" -leffassa tässä hiljattain. Mutta aika hiljaista ollut.

    Aika varmasti esittää Charlien poikaa, on sitä ikää valehdeltu ennenkin ja enemmän ja ketä edes kiinnostaa jos näyttää hieman ikäistään vanhemmalta. Charlien hahmollahan oli jo nuorena kaikenlaisia kokeiluja naisten kanssa, joten ihan helposti menee lapsosesta.

  6. #26
    Nyt on katsottu 8. kausi melkein kokonaan ja täytyy sanoa että se on varmaan sarjan paras tuotantokausi. Sarja pomppasi uudelle tasolle ja tosielämän ongelmista ei ollut näkyvissä merkkiäkään. Charlien lähtö tulee todella ikävään paikkaan. En usko että sitä voi paikata kukaan. Charlieta ei saa tappaa koska siten on olemassa edes pieni mahdollisuus hänen paluustaan. Tiedä sitten kiinnostaako miestä edes. Ego varmaan koki kolauksen. Charlien isähän sanoi Charlieta henkisesti pikkulapseksi ja pikkulapset voi olla aika jääräpäisiä. Kutcherin mahdollisen floppauksen jälkeen Charlie voidaan lahjoa vaikka tuplapalkalla takaisin. Kyllä se on sen arvoista.

  7. #27
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: Tilt-type View Post
    Nyt on katsottu 8. kausi melkein kokonaan ja täytyy sanoa että se on varmaan sarjan paras tuotantokausi.
    Jaa? No täytyypä pistää korvan taakse. Kahta aiempaa en ole nähnyt, mutta jonkinlaisesta laadun notkahtamisesta on jäänyt kuva. Mielelläänhän tätä lisää vielä hankkisi, toivottavasti näin todella on asia.

  8. #28
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: Tilt-type View Post
    Nyt on katsottu 8. kausi melkein kokonaan ja täytyy sanoa että se on varmaan sarjan paras tuotantokausi. Sarja pomppasi uudelle tasolle ja tosielämän ongelmista ei ollut näkyvissä merkkiäkään.
    Joo, olen huomannut nauravani useamman kerran ääneen noita jaksoja katsoessa. Sitä ei ole todellakkaan aina aiemmin tapahtunut.

  9. #29

    Rekisteröitynyt
    loka   2003
    Sijainti
    Vantaa
    Viestejä
    2 744
    Ei tuottajat halunnu kovin siistiä loppua tehdä Charlille: http://www.findance.com/uutiset/1579...n-puolikkaista

  10. #30
    warre's Avatar
    Rekisteröitynyt
    helmi  2000
    Sijainti
    Kouvola
    Viestejä
    2 157
    Leffaluettelo
    http://www.hollywoodreporter.com/new...-comedy-207973

    The actor will be roasted by Comedy Central on Sept. 10 in Los Angeles. It will air on the network on Sept. 19 -- the same night Ashton Kutcher makes his debut as Sheen's replacement on CBS and Warner Bros.' Two and a Half Men -- at 10 p.m. ET.

  11. #31
    Professional's Avatar
    Rekisteröitynyt
    elo    2004
    Sijainti
    Land of the Stupid, Home of the Brave
    Viestejä
    8 309

  12. #32

  13. #33
    Comedy Central Roast- ja CS- fanit saavat nannaa syyskuussa, kun Charlie Sheen roastaan.

  14. #34
    Samppa ja Hurricane :| Jarkko G.'s Avatar
    Rekisteröitynyt
    elo    2001
    Sijainti
    VIP-Tuvassa kuumien etujen perässä
    Viestejä
    12 945
    Leffaluettelo
    No tämähän on melkein hauskaa, koska melkein kaikki joskaan ei kukaan enää jaksa nauraa koko Sheenille 8)

  15. #35

    Rekisteröitynyt
    maalis 2010
    Viestejä
    1 229
    No voihan sitä katsoa, kun sama vitsi kerrotaan monta kertaa eri tavalla. Vähän sama kuin Paris Hilton tuossa pari vuotta sitten. Ei sitä kauaa jaksa.

  16. #36

    Rekisteröitynyt
    loka   2003
    Sijainti
    Vantaa
    Viestejä
    2 744

  17. #37
    "Sheenin Miehen puolikkaat -roolihahmon korvaajaksi valittiin suosikkinäyttelijä Ashton Kutcher. Valinta on ainakin tilastojen mukaan osoittautunut oikeaksi, sillä sarjan uusimman tuotantokauden ensimmäinen jakso teki heti katsojaennätyksen. Yhdeksännen tuotantokauden ensimmäistä jaksoa katsoi 27,7 miljoonaa katsojaa, mikä oli lähes puolet enemmän kuin edellisen kauden avausjaksolla." Stara.fi

    Mikä ihme tuo nyt on? Kyllähän ihmisiä kiinnostaa miten Ashton Kutcher suoriutuu Charlie Sheenin korvaajana. Muutaman jakson jälkeen tullaan näkemään, kiinnostaako ihmisiä enään TV-sarja Miehen puolikkaat ilman Sheeniä.

    Renny Harlin kertoo asiaa:

    "Suomalaisohjaaja nostaa hattua koomikko Charlie Sheenille, joka on Harlinin mukaan ensimmäinen - ja ainoa - julkkis, joka sanoo mitä ajattelee. Sheenistä on tullut totuuden takia suuri puheenaihe.
    Kaikki ovat alkaneet ihmetellä, että miten julkkiskin voi sanoa, mitä hän todellisuudessa ajattelee - sen sijaan, että sanoisi rakastavansa kaikkia kollegoitaan."

    Näistä tulen aina muistamaan Charlie Sheenin:
    Platoon 1986
    Wall Street 1987
    Young Guns 1988
    Hot Shots 1991/1993

  18. #38
    Tuohan on juuri ollut jenkkien ongelma kun aina pitää hymistellä ja "we love you allia" toitottaa. Euroopassa ja varsinkin meillä nyt on aina saanut totuuden sanoa ja tarvittaessa vittumainenkin olla ja se on hienoa.

  19. #39

    Rekisteröitynyt
    syys   2006
    Sijainti
    Kangasala
    Viestejä
    318
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: tuna View Post
    Näistä tulen aina muistamaan Charlie Sheenin:
    Platoon 1986
    Wall Street 1987
    Young Guns 1988
    Hot Shots 1991/1993
    Itse lisäisin listaan vielä teinivuosien suosikit
    Men at work (1990)
    The Chase (1994)
    Red dawn (1984) remakesta puhuttiin joskus
    ja Rookie (1990)

  20. #40
    Heikosti on IMDB:in mukaan alkanut Two and a Half Menilla ilman Charlieta.

    Jaksonumero....Nimi....Arvosana...Äänestäjät
    9.1 Nice to Meet You, Walden Schmidt 7.0 1,436
    9.3 Big Girls Don't Throw Food 6.2 281
    9.2 People Who Love Peepholes 5.8 492

    Kaikki kolme mahtuu top-5 huonoimpien jaksojen joukkoon ja sarjaa on kuitenkin tehty yli 180 jaksoa. Nyt Charlieta naurattaa. 100 miljoonaa tulossa ilmaista rahaa ja Kutcher ei vedä vertoja hänelle...

Sivu 2 / 4 Ensimmäinen 1234 Viimeinen

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •