Etusivu  ·  Keskustelufoorumit  ·  Tarinatupa  ·  Chatti  ·  WebMail  ·  Kuvagalleria  ·  Leffa-arvostelut  ·  Kilpailut  ·  DVD-luettelointi  ·  DVD-tietokanta  ·  DVD-julkaisuaikataulu ·  Uudet julkaisut ·  Markkinapaikka  ·  Trailerit  ·  Muistilista  ·  TV-ohjelmat  ·  Teatterileffat  
Viestit 1 - 3 / 3

Aihe: Pioneer VSX AX 4 AVi

  1. #1

    Pioneer VSX AX 4 AVi

    Kiinnostaisi Pioneerin kyseinen AV-vahvistin. Kyselin kyseisestä laitteesta expertiltä. Eivät tienneet mitään muuta kuin netti-esitteessä olevat asiat. Kyselisin teiltä, arvoisat asiantuntiat seuraavaa:

    TV:nä on tällä hetkellä Pioneerin DXE436 ja haluaisin kaveriksi hyvän vahvistimen ja DVD soittimen. Tuleeko ongelmia HDMI kanssa kun tv:ssä on HDMI 1.1 ja virittimessä taitaa olla 1.2? Ensi keväänä on tulossa 1.3. Lisäksi suunnittelen näiden rinnalle Pioneerin DV-989AVi-S DVD/kovalevy tallentimeksi. Olen todella kiitollinen kommenteista.

    En ole Pioneeri merkki uskollinen vaan laiska; haluan käyttää mahdollisimman monta laitetta samalla kaukosäätimellä.

  2. #2
    Fubar Jeje2's Avatar
    Rekisteröitynyt
    loka   2004
    Sijainti
    Kirkkonummi
    Viestejä
    1 439
    Lainaus Viestin alkuperäinen lähettäjä: faustino View Post
    Kiinnostaisi Pioneerin kyseinen AV-vahvistin.
    Siisi mikä malli?
    Eikös tämä VSX AX4AVi ole viime vuoden malli ja uusi on VSX AX4ASi.
    Viime vuoden mallissa on HDMI v1.1.

    Mikäli tota viime vuoden mallia ajattelet - katsoppa Yamaha RX-V2600.
    (Itse päädyin yammuun lopulta)

    Mikäli tän vuoden mallia niin vertaileppa Yammun tän vuoden malliin RX-V2700

    Yammuja myy moni taho - esim Mareks (Plazan tukija)

  3. #3
    Kiitoksia todella nopeasta vastauksesta. Kuten mainitsin, en ole merkki uskollinen ja tuo Yamaha voisi olla todella hyvä vaihtoehto. Lähinnä kiinnostaisi onko ongelmia jos liittää vanhemman HDMI version tv:n uudemman version omaavaan vahvistimeen/DVD soittimeen.

    Pidän tuo Yamahan mielessä. Näyttää todella hyvältä vaihtoehdolta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •