Nyysseissä joku kyseli millaisia laitteita porukalta löytyy, joten pistetäänpä sama galluppi pystyyn tämän foorumin lukijoiden keskuudessa.
Itsellä on:
Tykki: Optoma HD800XLV
TV: Samsung LE-B535 kun vanha LG:n plasma sanoi poks - uusi töllö hakusessa...
Kangas: 100" Stewart Firehawk Luxus Deluxe 16:9/1.78:1
Vahvistin: Yamaha RX-V1900
DVD-soitin: Cambridge Audio DVD89
Kaiuttimet: Dynaudio Audience 42 edessä, Audience 122C keskellä ja takana Elac Cinemapipet
Subbari: Rel Q200e
BD: PS3 (Japan), PS3 Slim (Suomi)
Digiboksi: Canal HD PVR 101 ST
Skaalain: DVDO VP30 (toistaiseksi)
lisäksi Dlink DNS-323 NAS-purkki jonne Macissa oleva Elgaton softa tallentaa kolmen digikortin avulla kaikkea mahdollista TV:stä hieman backupin omaisesti (katselu tapahtuu PS3:sen avulla sekä tykillä että TV:ssä wlanin kautta).
Laitteet toimivat keskenään parin HDMI-kytkinhässäkän, skaalaimen yms kanssa niin että kahdessa katselupisteessä toimivat laitteet toimivat osittain ristiin.

Vastaa lainaamalla
Miltäs kuulostaa?
Onhan nuo jo vuoden päivät meikäläisellä olleet. Sen verran tyytyväinen olen settiin ollut, että vaihto ei häämötä ainakaan ennustettavissa olevassa tulevaisuudessa. Kaikkea muuta vaihtorumbaa onkin riittänyt (ja ikävä kyllä riittää varmasti vastaisuudessakin) sen verran, että audiopuolen "jäädyttäminen" kaiutinkaluston osalta tuntuu todellakin siunaukselta. 5.1-settiin ei ole muutenkaan tulossa mitään laajennuksia. Näillä mennään.

