Etusivu  ·  Keskustelufoorumit  ·  Tarinatupa  ·  Chatti  ·  WebMail  ·  Kuvagalleria  ·  Leffa-arvostelut  ·  Kilpailut  ·  DVD-luettelointi  ·  DVD-tietokanta  ·  DVD-julkaisuaikataulu ·  Uudet julkaisut ·  Markkinapaikka  ·  Trailerit  ·  Muistilista  ·  TV-ohjelmat  ·  Teatterileffat  
Viestit 1 - 3 / 3

Aihe: Tallentava tuli, tv-kuva meni. Tietoa...?

  1. #1

    Tallentava tuli, tv-kuva meni. Tietoa...?

    Hankin taannoin Lite-On LVW-5045 DVD-tallentimen. Ihan hyvä ison kovalevyn peli tavallisen immeisen käyttöön muuten, mutta sen ollessa power off -tilassa tv-kuva menee täysin rakeiseksi 'kesämökkiantennikuvaksi'. Häiriö korjautuu kun masiinan pistää päälle, mutta eipä laitetta viitsi pitää alvariinsa päällä vain voidakseen katsella telkkaria.

    Onko kellään vastaavaa kokemusta? Selviääkö tästä ostamalla antennisignaalin vahvistimen vai onko vika ehkä johdossa? (no RF-piuhan vaihto ei kyllä auttanut...) Onko tyyppiominaisuus vai onko kaupassa tullut susi kassiin?

  2. #2

    Rekisteröitynyt
    loka   2001
    Sijainti
    turku
    Viestejä
    3 062
    Eli ilmeisesti laiteen antenivahvistimesta katkeaa virta, konetta en tunne mutta aika outoa jos se olisi tarkoituksella tuollainen, olisiko siellä jokin virransäästötila valittu tai sitten laite on rikki.
    Jos tuo on kuitenkin ominaisuus voi sen kiertää antenihaaroittimella josta vedetään telkkariin ja lite-oniin omat erilliset piuhat.

  3. #3

    Rekisteröitynyt
    kesä   2002
    Sijainti
    Helsinki
    Viestejä
    287
    Onko ongelma jo ratkennut? Entä onko muita ongelmia/moitittavaa ilmennyt?

    Aloin itsekkin miettimään tuota kun on sentään muutaman huntin halvempi kuin toinen vaihtoehtoni Sony hx900. Sony kyllä sai kehuja TM-testissä. Lite-on siinä ei ollut. Onkohan siitä testiä edes Suomessa tehty?

    EDIT: http://www.techimo.com/articles/i242.html Tuolla on laitteesta testi ja kehuja tulee. Kuten myöskin, että uusin firmware poistaa joitain ongelmia joista muissa testeissä rokotettiin/varoiteltiin.
    Viestiä muokkasi viimeksi Hazardi; 28.04.2005 kello 13:08.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •