Amazon.co.uk:ssa DVD Box Settejä alennuksessa.
Pari esimerkkiä:
24 - Season 1 - 24,99£
24 - Season 2 - 29,99£
Frasier: Complete Series 1 - 16,99£
Futurama - Season 1-3 - 21,99£ / boxi
Get at Least 40% off DVD Box Sets
Amazon.co.uk:ssa DVD Box Settejä alennuksessa.
Pari esimerkkiä:
24 - Season 1 - 24,99£
24 - Season 2 - 29,99£
Frasier: Complete Series 1 - 16,99£
Futurama - Season 1-3 - 21,99£ / boxi
Get at Least 40% off DVD Box Sets
Olikos se nyt niin että jos täältä tilaa niin ei tule ALV:tä? Tuo Godfather boxin 45e hinta olisi kyllä ihan kiva jos tuollaisena pysyisi. Playstähän (ja varmaan muualtakin) se lähtisi vielä hieman halvemmalla, mutta Playstä tilattaessa minulla on ennenkin jäänyt boxeja tulliin.
Se on niin, että tulliin eivät paketit jää, mutta Amazon.co.uk:n DVD-hintoihin tulee tilattaessa vielä himpun verran Suomi-lisää. Brittien ALV DVD:ille kun on 17,5 %, Suomen 22 %.Viestin alkuperäinen lähettäjä: tommi462
Amazon.co.uk:n infosivu.
Juu, mutta se on laskettuna tuossa valmiina kun loggaa sisään. Ainakin se antaa VAT:iksi £5.7 tuosta £25.7 ostoksesta joka mielestäni on aika lähellä 22%Viestin alkuperäinen lähettäjä: Maxwell
Halusin vain varmistaa ettei tuon päälle tule enää mitään.
Postikulut tietysti kun kyse on Amazonista.Viestin alkuperäinen lähettäjä: tommi462
Amazonissa pystyy kyllä tarkistamaan ihan lopullisen hinnan tekemällä tilauksen valmiiksi, mutta jättää painamatta sen place the order-namiskan. Siinä vaiheessa ruudulla näkyvät kaikki mahdolliset kulut. Tullilla ei ole mahdollisuuksia lyödä tuohon päälle enää yhtään mitään.
Viestin alkuperäinen lähettäjä: eivola
Juu, katsoin kyllä postikulutkin tuohon mukaan. Tuosta ruudustahan minä tuon VATinkin katsoin.
Vähän olen aikaisessa tämä kanssa, mutta kesäkuussa tulossa hyvään hintaan x-files seasonit. Jokaiselle boksille näyttää tulevan hinnaksi 26.24£. Ei ole paha hinta noista bokseista.
Viestiä muokkasi viimeksi Jpee; 23.01.2004 kello 09:44.
Futuramaa tilasin, keskiviikkona tuli ilmotus että oli lähettäneet. Ja nyt perjantaina oli postilaatikossa. Täytyy olla tyytyväinen, harvoin posti kulkee näin nopeesti edes suomen sisällä.
West Wing Season 1 & 2 - 56 € postikuluineen![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
At Least 60% off Selected DVDs
Great DVDs from £6.99
Esim:
Alias - Series 1 - £19.99
Charlie Chaplin - Gold Rush [1925] - £7.99
Muutamaa poikkeusta lukuunottamatta aika perustarjouskamaa.
Viestiä muokkasi viimeksi jari_1; 10.03.2004 kello 01:30.
Mistä lähteestä tämä tieto on? Selailin Amazonin sivuja, enkä löytänyt asiasta mainintaa.Viestin alkuperäinen lähettäjä: Jpee
Kyllä niitä sieltä löytyy, esimerkiksi tämä Season 3. DVD haku "X-files standard" hakusanoilla auttaa. Löytyi kaudet 1-7 ja julkaisu kesäkuun alussa.Viestin alkuperäinen lähettäjä: Gaspode
Viestiä muokkasi viimeksi jalmari; 10.03.2004 kello 10:47.
Mitähän tuo "Standard PLASTIC case packaking" mahtaa tarkoittaa?
Amazon.com:
West Wing Complete Season 2 (parin kuun preorderi) lähtisi standard-postituksella justiinsa alle tullirajan... eli 38.99$
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...s=dvd&n=404276
Ykköskausi olisi kolme dollaria kalliimpi.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...v=glance&s=dvd
Muutaman kerran kun olen tilannut "osta x määrällä niin saa x pois" kanssa niin että osa tavaroista lähetetty ja osa ennakkotilauksessa, ja sitten olen peruuttanut sen ennakkotilauksen, niin eivät veloittaneet sitä osaa minkä alekoodilla vähensivät.
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
For example large items, such as items that are 30 kg or heavier, or have large boxes e.g. widescreen televisions (larger than 26"),furniture or some fitness equipment can only be delivered to mainland UK.
Mites muilla on nyt tässä joulun aikana ja jälkeen tulleet super saverilla tilatut paketit? Yksi tilaus lähetetty 20.12 eikä ole vielä näkynyt, vaikka ennuste oli 29. päivä joulukuuta :/
Viimeisin tilaus tuli tehtyä 11.12. ja paketti oli perillä 21.12.
Tilasin Amazon.co.uk:sta tavaraa 13.8. klo 12 (ilmainen supersaver delivery). Oli noudettavissa postista 15.8. klo 16! Tilauksen käsittely, postitus ja toimitus toiselle puolelle Eurooppaan 2vrk:ssa. Järjettömän nopeaa toimintaa!