PDA

View Full Version : Eyes Wide Shutin messuaminen?



Dark Dante
15.11.2001, 09:08
Moi kaikille!

Tuli tuo Kubrickin hämärä filmi sitten hankittua ja katsottua, ja töissä tuli sen jälkeen muutaman saman filmin nähneen kanssa mietittyä, että mitähän muminaa se orgiatalossa hoilattu viisu oikein sisälsi? Aika vaikuttavaa se oli, mutta onko siitä jossain ihan sanatkin, vai onko se vain jotain munkkilatinaa (tai no, onhan siinäkin sanat...). Että löytyisiköhn jossain tuota kohtaa translitteroituna, saksalaisessa tekstityksessäkin sanotaan vain: Mann singt.

-Dark Dante

Ehdolla Suomen Pankin johtokuntaan.

Jarkko G.
15.11.2001, 09:41
Minun korvaan se kuullosti ihan selvästi, että laulu tuli takaperin.Siis äänitetty oikein mutta soitetaan vastakkaiseen suuntaan.
Jollakin Trabalaisella on varmasti aikaa, niin voisi nauhoittaa tuon kätevästi ja soittaa sen oikein päin, niin saataisiin selville, että olenko kuullut/luullut omiani ?

Samppa
15.11.2001, 10:01
Originally posted by Dark Dante


Ehdolla Suomen Pankin johtokuntaan.

Mediaa seuraamalla tuntuu pelkkä ehdollaolo tarkoittavan jo valintaakin, eli onnittelut siitä ;)

mordo
15.11.2001, 12:29
Tämän loistavan elokuvan ilmestymisen aikaan tästä oli uutisryhmissä keskustelua. Muistelisin että tämä "mumina" on suoraa tekstiä "Bhagavad Gita":sta joka on jonkinnnäköinen hindujen kaikkein pyhin kirja. Ja sehän tulee elokuvassa vielä väärinpäin niinkuin jo todettiin.

Omistan elokuvan soundtrackin CD:llä ja joskus sen käänsin "oikein" päin mutta eipä siitä siltikään mitään tolkkua ota.